Миколаївського чиновника, причетного до "справи ветеринарів", візьмуть під варту

Олег Калнаус підозрюють у отриманні хабара за оформлення документів на вивіз 1,5 тис. голів рогатої худоби

Заступника начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області Олега Калнауса, підозрюваного в отриманні хабаря, взяли під варту. Про це Depo.Миколаїв повідомили в прес-службі Центрального райсуду.

У Центральном райсуді під головуванням слідчого судді Галини Подзігун розглянули клопотання слідчого про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою Олега Калнауса. За версією слідства, посадовець у змові зі співробітником структурного підрозділу управління отримав від суб'єкта господарювання 1 700 доларів хабаря за сприяння в оформленні та видачі дозвільних документів для переміщення понад 1,5 тисяч голів великої рогатої худоби за межі України та не створення перешкод у такій діяльності.

Прокурор клопотання підтримав, зазначивши у якості ризиків можливість переховуватись від органів досудового слідства та суду, впливати на свідків та підозрюваних, знищити чи спотворити речі або документи, які мають значення для встановлення обставин кримінального провадження, вчинити інше кримінальне правопорушення. Підозрюваний свою вину не визнавав, його захисник просив відмовити у задоволенні клопотання, наполягаючи на необґрунтованості підозри.

Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшла висновку, що воно підлягає задоволенню. Оскільки підозра на сьогодні є обґрунтованою, що підтверджується протоколами щодо зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж у ході негласних слідчих (розшукових) дій, протоколами оглядів, допиту свідків та іншими матеріалами кримінального провадження.
Окрім цього, з урахуванням тяжкості покарання, що загрожує підозрюваному та його майновому стану існує суттєва ймовірність переховування від органів досудового слідства та суду.

Також існують ризики знищення матеріалів, що мають значення для розслідування кримінального провадження та впливу на свідків і потерпілих, оскільки підозрюваний дотепер є заступником начальника ГУ Держпродспоживслужби в області. Слідчий суддя вважала доведеним існування ризиків того, що підозрюваний продовжить вчиняти кримінальні правопорушення або перешкоджатиме слідству іншим чином, що підтверджується ігноруванням підозрюваним запитів органу досудового розслідування у рамках зазначеного кримінального провадження, а також надання відповідей, які не відповідають фактичним обставинам справи.

З огляду на це, Калнаусу обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 17 лютого з можливістю внесення застави у сумі 5 млн гривень.

Варто додати, що Калнаус є фігурантом транснаціональної справи: "банда" переправляла м'ясо за кордон. Громадянин Азербайджану, власник кількох підприємницьких організацій, мав бізнес з експорту живої худоби за кордон та "нагрівав" кошти на схемах. Щоб припинити розслідування, він намагався підкупити поліцію та прокуратуру за 20 тис. доларів. 

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Николаев