На Миколаївщині викрили транснаціональну "банду", яка приховувала інформацію про спалах чуми свиней

До злочинного угрупування входили чиновники-ветеринари, що поширювали м'ясо по Україні та за кордон
Depo.Миколаїв
2 серпня 2016 12:05
ФОТО: depo.ua
На Миколаївщині викрили транснаціональну "банду", яка приховувала інформацію про спалах чуми свиней
На Миколаївщині викрили транснаціональну "банду", яка приховувала інформацію про спалах чуми свиней

На Миколаївщині співробітники Управління захисту економіки ГУ Нацполіціі в Миколаївській області спільно з Миколаївською прокуратурою №1 викрили діяльність організованої злочинної групи з транснаціональними і корупційними зв'язками, в яку входили чиновники-"ветеринари". Про це повідомляє Depo.Миколаїв з посиланням на "Преступности.Нет".

Видання посилається на достовірні джерела в прокуратурі Миколаївської області. "Вже встановлено, що протягом останніх трьох років діяльність даної ОЗГ (організована злочина група - ред.) поширювалася на територію Миколаївської, Одеської, Чернігівської та інших областей України. Діяльність зловмисників була пов'язана з переміщенням "сільськогосподарської продукції" через митний кордон України", - розповіли співрозмовники видання.

За їх словами, один з членів ОЗГ - громадянин Азербайджану і підконтрольні йому фірми систематично здійснювали переміщення через кордон України великої та дрібної рогатої худоби. Вони маніпулювали експортними митними ставками, чим мінімізували сплату обов'язкових зборів до державного бюджету, здійснюючи несанкціонований реекспорт.

"За приблизними підрахунками, тільки з початку 2016 року в державний бюджет не надійшли грошові кошти на суму близько 20 мільйонів гривень. Крім цього, в документи податкової звітності постійно вносилися завідомо недостовірні відомості щодо сплати ПДВ (податок на додаткову вартість - ред.), що призводило до повернення ПДВ на мільйони гривень", - пояснили співрозмовники видання.

Як стверджують правоохоронці, діяльність ОЗГ вдалося налагодити і завдяки тому, що через постійні хабари в її діяльність були інтегровані чиновники органів санітарно-ветеринарного контролю, митниці, прикордонної служби та цілої низки правоохоронних органів.

Складовою викритої масштабної схеми була фіктивна реєстрація та ідентифікація поголів'я, яке за фактом відсутнє, на яке чиновниками за неправомірну вигоду і надавалися повні пакети документів. Чиновники-"ветеринари" надавали також фіктивні документи з експертизи худоби і проходження карантинних заходів, які по факту були віртуальними, пояснили співрозмовники видання.

Як вдалося з'ясувати, наразі вже встановлено факти активної участі в розслідуваних злочинах начальника Головного управління ветеринарної медицини в Миколаївській області Олега Калнауса, начальника управління ветеринарної медицини в Новоодеському районі Страдомського, начальника Новоодеської районної лікарні ветеринарної медицини Борисенка, завідувача ветеринарної аптеки Новоодеської районної лікарні ветеринарної медицини Іванової, завідувача протиепізоотичним відділенням Новоодеської районної лікарні ветеринарної медицини Шарапова. Крім цього, в корупційних схемах були задіяні співробітники митного поста "Костянтинівка" та інших держорганів, зокрема Миколаївського пункту ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті, яким керує Володимир Коваль, що в 2009 році вже потрапляв в поле зору правоохоронців за підозрою у хабарництві.

Вчора вже було проведено понад 20 санкціонованих обшуків в робочих кабінетах і за місцями проживання чиновників, замішаних в злочинній схемі. Були виявлені і вилучені документи суворої звітності і грошові кошти, "розфасовані" у конверти із зазначенням адресатів.

Під час обшуків було вилучено документацію, незаповнені бланки суворої звітності з печатками і підписами, бирки для великої рогатої худоби, печатки підприємств, грошові кошти в розмірі більше одного мільйона гривень та патрони. За словами співрозмовників видання, саме після викриття діяльності цієї злочинної групи і була виявлена ​​спроба приховування чиновниками факту мору свиней від африканської чуми.

"Чиновники намагалися приховати факт смерті тварин від африканської чуми на території Новоодеського району через те, що побоювалися, що це вплине на налагоджену схему видачі документації про проведення "віртуальних" експертиз на товар", - пояснили співрозмовники видання.

Наразі відкрито цілий ряд кримінальних проваджень, зокрема, за частиною 5 статті 191 ("Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем"), за частиною 4 статті 358 ("Підробка документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів") та частиною 3 статті 368 ("Одержання хабара") Кримінального кодексу України. Найближчим часом усім учасникам та членам організованої злочинної групи буде оголошено про підозру.

Нагадаємо, що минулої п'ятниці набула розголосу інформація про те, що в Новій Одесі ще місяць тому почалася африканська чума свиней. Ветеринари та адміністрація району весь цей час приховували це. Як стало відомо, одну тушу хворої свинини вони продали до Миколаєва за 7 грн за кілограм.

У п'ятницю вирішили встановити дезбар'єри на виїздах з Нової Одеси. З понеділка на трасах встановили карантинні пости. Ввезення свинини до Миколаєва контролюватиме поліція.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв