Миколаївські військові хочуть повернути Будинок офіцерів флоту, який зібралися віддавати філармонії

З багатостраждальною філармонією знову виникла колізія

Миколаївські військові хочуть повернути…

Вчора, 23 лютого, обласна і міська влада відвідали Будинок офіцерів флоту (БОФ) та знову заговорили про "переселення" туди філармонії. Але, як виявилося, на цю ж будівлю претендують військові частини А3130. Вони звернулися звернулася до мера Олександра Сєнкевича з проханням повернути БОФ у власність Міноборони. Про це стало відомо під час депутатської комісії з ЖКХ , повідомляє Depo.Миколаїв із посиланням на "Преступности. Нет".

До депутатів звернувся представник Миколаївського військового гарнізону, капітан Олексій Заєць, який пояснив причину такого рішення. За його словами, після анексії Криму багато військових частин переїхали до Миколаєва, а для їх дозвілля та відпочинку необхідний БОФ: "Ми його в Криму мали. У нас є штаб, у нас є культурологи, у нас є люди, які були призначені на такі посади. Тому з метою забезпечити дозвілля для військовослужбовців ми просимо передати його назад до Міністерства оборони України. Земля, яка знаходяться під БОФ - це земля Міністерства оборони, будинки які на тій території передані місту", - заявив Заєць.

Голова комісії Олександр Рєпін ("Самопоміч") поставив запитання про те, в якому стані ДОФ передали місту . Однак військові не змогли відповісти, аргументувавши це тим, що вони прибули до Миколаєва тільки два роки тому. У свою чергу опоблоківець Олег Солтис заявив, що в минулому році більше одного мільйона гривень було виділено з бюджету Миколаєва на те, щоб збергети будівлю хоча б в тому вигляді, в якому він зараз є.

За словами Рєпіна, рішення про передачу БОФ військовим депутати підтримати не можуть, так як там вже планується розмістити філармонію. "Вийшла така колізія. Нам передали будівлю, а землю не передали. Сьогодні це питання чомусь виникло. Ви повинні нас теж розуміти, як міська громада. Нам дуже дороги наші військові. Ми готові вас підтримувати, але те, що належить місту, то нехай воно належить місту. Місту теж треба "дозвілля", місто теж хоче зробити там філармонію, щоб там відпочивали громадяни, - заявив Рєпін.

Він додав, що депутати будуть просити у міністра оборони Степана Півторака віддати у власність міста Миколаєва землю, на якій стоїть БОФ. У той же час як альтернативу депутатська комісія запропонувала військовим розглянути будівлю колишнього кінотеатру "Іскра", заявивши при цьому, що готові клопотатися про його передачу з обласної власності в міську. Військові погодилися розглянути запропонований варіант. Однак при цьому зазначили, що будуть виступати проти передачі землі Міноборони у власність Миколаєва.

За словами Олександра Рєпіна, на даний момент в проект бюджету Миколаєва закладено 70 мільйонів гривень на ремонт БОФ. У зв'язку з цим, він запитав про те, чи є у військових стільки грошей, щоб організувати дозвілля. "Ми вже запрошували управління, яке займається подібними роботами, тобто ремонтом військових частин. Представники прибували вже на місце, подивилися, сказали, що це реально. Все там буде поетапно, не відразу", - відповів представник Миколаївського військового гарнізону

На завершення обговорення даного питання голова депутатської комісії Олександр Рєпін аргументував свою відмову тим, що місто вже і так пішло на поступки військовим, не вимагаючи орендної плати за землю, що обходиться бюджету Миколаєва в 28 мільйонів.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Николаев

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme