Миколаївська прокуратура оскаржує стягнення боргів з "ЕЛУ Автодоріг"

Договір оренди передбачав передачу землі, якою акціонерне товариство не мало права розпоряджатися, тому договір має ознаки удаваності

Прокуратура оскаржує рішення судів, якими з комунального підприємства стягнуто неустойку в сумі 350 тис. грн. Про це Depo.Миколаїв повідомили у прокуратурі.

Прокуратура Миколаївської області внесла касаційну скаргу на рішення судів, якими на користь публічного акціонерного товариства "Спеціалізована фірма "Мисфа" стягнуто з комунального підприємства "ЕЛУ Автодоріг", утвореного Миколаївською міською радою, 350 тис. грн неустойки у зв'язку з неповерненням об'єкту оренди - частини виробничої бази.

Судами не враховано, що фактично за спірним договором в оренду передано земельну ділянку, якою акціонерне товариство не має права розпоряджатися. Отже, договір оренди має ознаки удаваності. Окрім того, комунальне підприємство набуло право власності на об'єкти нерухомості, розташовані на спірній земельній ділянці, тому в силу норм земельного законодавства останнє має право на користування частиною цієї земельної ділянки.

Одночасно із внесенням касаційної скарги прокуратурою області подано заяву про зупинення виконання рішення господарського суду Миколаївської області про стягнення неустойки з комунального підприємства до перегляду в порядку касації.

Раніше повідомлялося, що "ЕЛУ автодоріг" виділили майже півмільйони на повернення боргів. Підприємство заборгувало за оренду території виробничої бази 417 тис. грн, а його рахунки заарештували.

  

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Николаев