Миколаїв може знов опинитися в "тепловій кризі" через умови "Нафтогазу"

Тепловики "заробляють" штрафні санкції через несвоєчасну оплату населення "комуналки" та нарахування субсидій із запізненням

Мер Миколаєва сподівається на співпрацю з головою ОДА, щоб змінити "кабальні" умови договорів з НАК "Нафтогаз України". Про це Depo.Миколаїв повідомили в прес-службі міськради.

Договори на отримання лімітів на газ для проведення опалювального сезону між миколаївськими теплопостачальними організаціями та НАК "Нафтогаз України" підписані на кабальних умовах. Цей факт підтвердили в.о. голови правління "Миколаївська ТЕЦ" Олександр Матвіюк та в.о. директора "Миколаївоблтеплоенерго" Віталій Бородін. 

Така ситуація по всій Україні, НАК "Нафтогаз України" з усіма підписує договори на єдиних умовах. Йдеться про штрафи та пені, які нараховуються тепловикам за несвоєчасну оплату за газ. "Населення розраховується із запізненням в один місяць, компенсація субсидій з державного бюджету відбувається із затримкою в місяць, а до теплогенеруючих підприємств за несвоєчасну оплату за газ застосовують штрафні санкції. Якщо умови договорів зараз не будуть змінені, то ми можемо до лютого 2017 року одержати відключення по газу на теплогенеруючих організаціях і серйозні проблеми в Миколаєві та інших містах України. Я, звичайно, розумію, що дана інформація відома на вищому рівні, на сьогоднішній день проблема вирішується", - заявив мер.

Міський голова має намір домагатися змін у цих договорах. "ОКП "Миколаївоблтеплоенерго" - підприємство обласного підпорядкування, ПАТ "Миколаївська ТЕЦ" - державна власність. Місто не має можливості ухвалювати управлінські рішення за цими підприємствами. Я сподіваюся, що разом з головою ОДА Олексієм Савченком, який взяв в руки ситуацію по ОКП "Миколаївоблтеплоенерго" та ПАТ "Миколаївська ТЕЦ", ми це питання доведемо до логічного кінця", - висловив надію Олександр Сенкевич.

Нагадаємо, що учнів з 19 жовтня відправили з навчання додому, оскільки в школах немає тепла.  21 жовтня повернули на навчання 16 шкіл. 

Зауважимо, що тиждень тому мерія відзвітувала, що будинки до подачі тепла готові, але питання за "Нафтогазом", який не хотів давати ліміти тепла через борги тепловиків. При цьому Миколаївщина є однією з областей, які найменше заборгували "Нафтогазу".

Варто додати, що прем'єр-міністр Володимир Гройсман запевнив, що до 15 жовтня НАК "Нафтогаз" підпише договір поставки газу для виробництва тепла населенню.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Николаев