Долю скандальної заправки в Миколаєві вирішить Вищий спецсуд

Ще з однією АЗС, а саме на вул. Генерала Карпенка, мають розібратися в архітектурній інспекції

Чи є законним будівництво автозаправки по пр. Героїв України вирішить Вищий спецсуд. Забудовник подав касацію. Вирішується питання і законності автосервісного комплексу по вул. Генерала Карпенка: це перевірить Державна архітектурно-будівельна інспекція (ДАБІ). Про це Depo.Миколаїв повідомили в прес-службі міськради.

Чергова комісія ЖКГ перетворилася на з'ясування стосунків між депутатами. Дискусії точилися між "опоблоківцями" та іншими членами комісії, зокрема від "Самопомочі" навколо двох заправок.

Ще в 2009 році проектом рішення міськради пропонувалося передати товариству з обмеженою відповідальністю "Миколаївський реабілітаційний Центр-Буд" в оренду строком на два роки земельну ділянку площею 1975 кв. м для розміщення автозаправного комплексу по пр. Героїв Сталінграда, в районі корпусу №11, за умови проведення громадських слухань. Але під час обговорення цього питання під час сесії депутат, тоді від "Партії регіонів", Ігор Копійка запропонував збільшити термін оренди.

Зокрема тоді його пропозиція звучала наступним чином: "26.4. Передати товариству з обмеженою відповідальністю "Миколаївський реабілітаційний Центр-Буд" в оренду строком на 10 років (з них два роки - для будівництва, після введення в експлуатацію вісім років для обслуговування) земельну ділянку площею 1975 кв.м для розміщення та обслуговування автозаправного комплексу по пр. Героїв Сталінграда, в районі корпусу № 11, за умови проведення громадських слухань ".

Депутати міськради ухвалили рішення від 12.11.2009 № 40/25, яким врахували саме цю пропозицію депутата. Але не погодившись з цим, група городян подала апеляцію до Центрального райсуду Миколаєва і вимагала визнати протиправним і скасувати п. 26, 26,4 рішення міської ради від 12.11.2009 № 40/25.

Що і було зроблено - відповідне рішення Центрального райсуду хвалив 1 липня 2016 г. Після цього колегія суддів Апеляційного суду Миколаївської області в серпні ухвалила залишити рішення Центрального райсуду без змін. На сьогодні відповідно до постанови Вищого спеціалізованого суду України відкрито касаційне провадження на рішення двох попередніх інстанцій. Крім того, 18 жовтня в Центральному райсуді буде розглянуто справу про визнання договору оренди земельної ділянки, розташованої по пр. Героїв України (пр. Героїв Сталінграда), в районі корпусу 11, недійсним.

Що стосується будівництва АЗС по вул. Генерала Карпенка, біля морехідної школи, то начальник управління містобудування та архітектури Ганна Палеха розповіла, що рішення про відведення даної земельної ділянки приватному підприємству міська рада ухвалила вже давно. Зокрема рішення, пов'язані з передачею в оренду цієї земельної ділянки, - ще у 2006 і 2010 роках. А останнім подібне рішення міська рада ухвалила в березні 2015 року.

"Містобудівні умови видавалися на підставі рішення міської ради від 18.03.2015 № 46/45. Це останнє рішення про відведення цієї земельної ділянки. За цим рішенням відведення земельної ділянки зроблено під автосервісний комплекс з офісними приміщеннями, магазином промислових товарів та закусочної. На підставі зазначеного рішення міськради та містобудівного розрахунку, який був підготовлений сертифікованим архітектором, на підставі Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" попереднім архітектором Валерієм Мальченко були видані містобудівні умови і обмеження, в яких вже додаються до основної функції і функція автозаправної станції", - зазначила Палєха.

За її словами, міська влада ще в червні цього року звернулася в ДАБІ Миколаївській області з проханням розглянути питання правомірності надання дозволу на будівництво автосервісного комплексу з офісними приміщеннями, автозаправної станції, магазину промислових товарів, закусочної і автомобільного газозаправного пункту. Після висновків ДАБІ міська влада прийме відповідні заходи в рамках чинного законодавства.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Николаев

Метки: #суд