Депутати констатували повний занепад медичної галузі Миколаївщини

Було запропоновано неосвоєні на ремонт доріг кошти направила на закупівлю ліків та медобладнання

Депутати констатували повний занепад мед…

Депутати Миколаївської обласної ради зосталися незадоволеними станом медичної галузі та спробували визнати роботу обласного управління здоров'я незадовільним. Про це стало відомо у ході засідання восьмої сесії обласної ради вчора, 10 листопада, повідомляє Depo.Миколаїв. 

У своїй офіційній доповіді начальник обласного управління охорони здоров'я ОДА Маргарита Капустиа розповіла про стан медичної галузі. За її словами, на Миколаївщині далеко не все добре. Загалом простежується зростання смертності населення, а також ріст серцево-судинних захворювань. Крім того вона повідомила, що увесь Південь України перебуває у стадії розвитку ВІЛ/СНІДУ, тому зростає розповсюджуваність цієї хвороби та захворюваність. Станом на 1 січня 2016 року, на диспансерному обліку знаходиться 7 тисяч 832 ВІЛ-інфікованого. Не вистачає області і амбулаторій, а також якісного оснащення обладнанням лікарень.

Депутати розкритикували стан галузі охороні здоров'я Миколаївщини

Після офіційного виступу депутати закидали Капусту запитаннями. Депутат від "Оппоблоку" Світлана Гладун поцікавилася у начальниці управління, чому і досі у обласному онкодиспансері немає необхідних мамографів, хоча кожного дня біля 70 жінок потребують цього обстеження. На це Маргарита Капуста зазначила, що відповідне обладнання Київ мав би придбати ще у минулому році, але закупки чомусь не відбулося, тому їх перевели на цей рік: "Купувати томограф – це біля 25 мільйонів і це дорого, тому ми чекаємо на централізовану поставку", - розповіла вона.

Також депутати запитали у Капусти, скільки потрібно коштів, щоб медицина в області стала безкоштовною. Таке питання трішки здивувало очільницю управління, проте вона відповіла, що для безкоштовної медицини необхідно збільшити обласне фінансування галузі у п'ять разів.

У свою чергу депутат від "Нашого краю" Юрій Кормишків запропонував кошти, які не були освоєні у цьому році на ремонт доріг, спрямувати на поліпшення матеріально-технічної бази сфери охорони здоров'я, а також на закупівлю ліків, безкоштовних для населення. Його підтримала представниця "Нової держави"Тетяна Демченко додавши, що крім збільшення фінансування необхідно негайно провести конкурси на посади головних лікарів 18 медичних закладів області.

Коли дійшла справа до голосування депутату Іллі Резнікову не сподобалося формулювання проекту рішення, у якому зазначалося "взяти до відома". Він запропонував змінити його та проголосувати за незадовільну роботу обласного управління охорони здоров'я. Проте ця пропозиція не набрала достатньо голосів, а ось поправка щодо перенаправлення коштів знайшла підтримку. 42 депутати проголосували "за" неї.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Николаев

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme