Депутати констатували повний занепад медичної галузі Миколаївщини

Народні обранці запропонували неосвоєні на ремонт доріг кошти направити на закупівлю ліків та медобладнання

Depo.Миколаїв
11 листопада 2016 09:53
ФОТО: depo.ua
Депутати констатували повний занепад медичної галузі Миколаївщини
Депутати констатували повний занепад медичної галузі Миколаївщини

Депутати Миколаївської обласної ради залишилися незадоволеними станом медичної галузі та спробували визнати роботу обласного управління охорони здоров'я незадовільною. Про це йшлося на засіданні восьмої сесії облради вчора, 10 листопада, повідомляє Depo.Миколаїв.

У своїй офіційній доповіді начальник управління охорони здоров'я ОДА Маргарита Капуста розповіла про стан медичної галузі. За її словами, на Миколаївщині далеко не все добре. Загалом простежується зростання смертності населення, а також ріст серцево-судинних захворювань. Крім того вона повідомила, що весь південь України перебуває на стадії розвитку ВІЛ/СНІДУ, тому зростає розповсюджуваність цієї хвороби та захворюваність. Станом на 1 січня 2016 року, на диспансерному обліку перебуває 7 тисяч 832 ВІЛ-інфікованих. Не вистачає області і амбулаторій, а також якісного обладнання в лікарнях.

Депутати розкритикували стан галузі охороні здоров'я Миколаївщини

Після офіційного виступу депутати закидали Капусту запитаннями. Депутат від "Оппоблоку" Світлана Гладун поцікавилася у начальниці управління чому і досі у обласному онкодиспансері немає необхідних мамографів, хоча кожного дня біля 70 жінок потребують цього обстеження. На це Маргарита Капуста зазначила, що відповідне обладнання Київ мав би придбати ще у минулому році, але закупівлі чомусь не відбулися, тому їх перевели на цей рік: "Купувати томограф - це близько 25 мільйонів, і це дорого, тому ми чекаємо на централізовану поставку", - розповіла вона.

Також депутати запитали у Капусти, скільки потрібно коштів, щоб медицина в області стала безкоштовною. Таке питання трохи здивувало очільницю управління, проте вона відповіла, що для безкоштовної медицини необхідно збільшити обласне фінансування галузі у п'ять разів.

Коли дійшла справа до голосування депутату Ілля Резнікову не сподобалося формулювання проекту рішення, у якому зазначалося "взяти до відома". Він запропонував змінити його та проголосувати за незадовільну роботу обласного управління охорони здоров'я. Проте ця пропозиція не набрала достатньо голосів, а ось поправка щодо перенаправлення коштів знайшла підтримку. 42 депутати проголосували "за" неї.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв