Віце-мера Миколаєва звинуватили в лобіюванні інтересів заводу, що засипає людей попелом

За словами активістів, до мера також немає довіри у вирішенні питання викидів в атмосферу, оскільки з ним вже "поговорив" його заступник
Depo.Миколаїв
1 червня 2016 18:49
ФОТО: depo.ua
Віце-мера Миколаєва звинуватили в лобіюванні інтересів заводу, що засипає людей попелом
Віце-мера Миколаєва звинуватили в лобіюванні інтересів заводу, що засипає людей попелом

Голова профспілкової організації "Сильні разом" Денис Жело звинуватив заступника міського голови Євгена Шевченко в лобіюванні інтересів агропромислового заводу "Євгройл". На це підприємство вже декілька місяців скаржаться мешканці Тернівки: завод засипає їхні будинки попелом, через який не можна дихати. Про це йшлося під час засідання робочої групи щодо питання забруднення мікрорайону, повідомляє Depo.Миколаїв.

За словами Жела, мешканці Тернівки звернулися до мера Олександра Сєнкевича із проблемою забруднення попелом заводом "Євгройл". Але натомість міський голова відправився на підприємство обговорювати перспективи його розвитку та допомоги міської влади щодо впровадження енергоефективних технологій. Про це свідчить публікаціяна сайті міськради.

Віце-мера Миколаєва звинуватили в лобіюванні інтересів заводу, що засипає людей попелом

Жело додав, що довіри до мера у вірішенні питання з викидами немає через його заступника Євгена Шевченка, який хоче "зам'яти" питання "Євгройла": "Чому немає довіри до мера, тому що є такий заступник Євген Шевченко, ваш родич, якщо я не помиляюся...Він стояв у витоків запуску заводу", - звернувся активіст до голови правління заовду Володимира Гацури.

Мешканці Тернівки почали казати про конфлікт інтересів. А Володимир Гацура почав з'ясовувати, до чого тут Шевченко, який стояв у витоків заводу, та те, що він зараз віце-мер. За його словами, питання перетворили на політичне. Але Жело не зупинявся:

"Чому сьогодні недовіра до влади, до мера саме з цього питання? Тому що є заступник Шевченко, який ходить вирішувати питання по цьому заводу. Він прийшов на завод, до мешканців і сказав: "Я від Мерікова (Вадим Меріков - зараз голова Миколаївської ОДА - ред.), давайте вирішувати питання, тому що обласна влада зацікавлена, щоб тут все було в порядку. Це було озвучено меру", - наполягав активіст.

Жело додав, що написали заяву до правоохоронних органів, де мають перевірити корупційну складову дій Шевченка, який лобіює інтереси заводу. Дискусія з обвинуваченнями вже велася на підвищенних тонах. Гацура намагався з'ясувати, які саме інтереси та які є факти. Жело знов посилався на правоохоронців.

Членам комісії не давали вставити слово. Нарешті учасників словесної "дуелі" зупинив депутат Анатолій Петров. За його словами, люди мають право подавати до суду, але на комісії має бути конструктив. Дискусія знову повернулася у русло викидів заводу, та що він нарешті зробить, щоб їх припинити.

Нагадаємо, що мешканці Тернівки дали "Євгройлу" два тижні на модернізацію котлів та потім будуть проводити експертизи.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв