В Первомайській РДА запевнили, що нових спалахів африканської чуми свиней немає

Карантинні заходи продовжуються та нових спалахів цієї хвороби свиней не зафіксовано
Depo.Миколаїв
12 липня 2016 13:49
ФОТО: depo.ua
В Первомайській РДА запевнили, що нових спалахів африканської чуми свиней немає
В Первомайській РДА запевнили, що нових спалахів африканської чуми свиней немає

В Первомайській райдержадміністрації відбулася нарада з керівниками установ та структурних підрозділів, про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі РДА.

На порядку денному були розглянуті питання про стан виконання заходів припинення захворювання та запровадження карантину по африканській чумі свиней ПСП ім. Партизанської Іскри.

Головний лікар управління ветеринарної медицини в Первомайському районі Олександр Глухий доповів, що карантинні заходи продовжуються та нових спалахів цієї хвороби свиней не зафіксовано. Забезпечено цілодобове чергування в зонах виникнення чуми свиней. Продовжується вакцинація свиней в Катеринці, Кам’яному Мосту та в інших населених пунктах району. Господарі зацікавлені у вакцинації свиней та дотримуються заходів безпеки. До речі, управлінням ветеринарної медицини в Первомайському районі проведено інформаційно- роз’яснювальну роботу з цього приводу та достатньо придбано протичумної вакцини. "Наразі паніки немає, станом на ранок 11 липня нових спалахів на території сільських рад району не виявлено та провакциновано майже 97% поголів’я на території району",- зазначив Олександр Борисович.

В селі Станіславчик захворіло поголів’я в’єтнамських свиней. Проте, проведені лабораторні дослідження виявили іншу хворобу.

Також головний ветлікар повідомив про захворювання трьох дітей дитячого садка із села Іванівка, які перебувають на лікуванні в Первомайській ЦРЛ. Наразі проводяться лабораторні дослідження, з метою встановлення причин інфекційного захворювання дошкільнят.

Начальник фінансового управління райдержадміністрації Олена Маренчук доповіла про стан наповнення бюджету району. Станом на 01 липня 2016 року зведений бюджет району перевиконано більше, ніж на 147%. Три сільські ради вже виконали річні плани надходжень до бюджету. Проте викликають занепокоєння Полтавська, Степківська та Чаусянська (Ленінська) сільські ради, які не виконали показники бюджету за перше півріччя.

Присутні познайомилися із питанням про стан виконання планів по відбору для прийняття на військову службу за контрактом за ІІ квартал 2016 року. Шляхи вирішення проблемних питань. Дякувати, але Первомайський район виконав план набору до служби за контрактом та призову більше, ніж на 100%. Первомайський міський об’єднаний військовий комісаріат та РДА працюють злагоджено в цьому напрямку.

Якщо вищезазначені питання мають успішне вирішення, то питання забезпечення земельними ділянками учасників АТО в районі буксують вже не один місяць через відсутність земель придатних до використання. Управління Держгеокадастру у Первомайському районі провело величезну роботу щодо аналізу земель, які орендуються згідно договорів та використання земель за призначенням.

Наразі до управління надійшло 690 заяв від учасників АТО та членів їх сімей. Вже видано 380 наказів на близько 700 га землі щодо виготовлення земельної документації. На розгляді залишилося 40 заяв. Фактично 270 заявників не забезпечені земельними ділянками.

Проведено моніторинг земель, які належать Міноборони України, проте. розташовані на території Грушівської сільської та Підгороднянської селищної радах. Надіслано листи до Міноборни України, з метою вирішення проблем учасників АТО. Перевірено ряд договорів оренди земель району та знайдено майже 115 га, які використовувалися не за призначенням. Після документального оформлення цих земель, вони будуть надані учасникам АТО для ведення особистого сільського господарства.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв