Приспання і податок на тварин: керівником Центру захисту тварин бажають стати четверо миколаївців

Кандидати представили свої програми розвитку центру та як боротися зі зграями безпритульних собак, яких безліч у місті

Приспання і податок на тварин: керівнико…

Після декількох скандалів з покусаними миколаївцями безпритульними собаками директора КП "Центру захисту тварин" звільнили. Натомість оголосили конкурс на його посаду. Сьогодні, 31 серпня, свої програми розвитку підприємства та пропозиції, як скоротити чисельність безпритульних тварин. Про це повідомляє Depo.Миколаїв.

Своє бачення проблеми представили чотири кандидати: 37-річна Марія Горова, 24-річний Богдан Кошмал, 24-річний Микола Носов і 46-річна Людмила Ткач. Перша претендентка - Марія Горова - раніше працювала у кінно-спортивній школі. Вона з 2002 року дресирує собак і заявила, що знає про "моральний та психологічний" стан тварин.

Горова запропонувала найбільш радикальний метод боротьби з безмежною кількістю собак-безхатченків: усипляння. За її словами, раніше запропонована центром програма ОСВ (вилов-стерилізація-повернення) і спричинила надмірну кількість тварин на вулицях Миколаєва. Для міста, чисельність якого становить понад 5 тисяч, програма не діє і є також негуманною.

"Перед Євро (Євро-2012 - ред.) перейшли до вилову і знищення, тому що кількість собак була такою, що існувати безпечно неможливо. Питання емоцій. Програма ОСВ презентується, як гуманна. Гуманне поводження до тварин передбачає не випускати тварин в дикі умови, до яких вони не призначені, тому вона є теж негуманною", - вважає кандидат.

На думку Горової, найголовніше - потрібно повністю ліквідувати джерела живлення для тварин. Для цього потрібно закрити всі смітники в місті й пояснити людям, чому не варто годувати собак. Далі - "безповоротно виловити" тварин. Горова вважає, що навіть стерилізованих собак на вулицях не повинно бути. Людям же запропонують взяти відповідальність за безпритульних тварин, щоб вони могли жити в подвір'яї. Інакше собак присплять. 

Ще один кандидат - Богдан Кошмал. Він навчався в НУК ім. адмірала Макарова за напрямом екологія, має звання офіцера в запасі. Також займався громадською діяльністю, останній рік офіційно ніде не працював. Кошмал пропонує першою чергою звільнити всіх співробітників КП, оскільки їх робота не принесла результатів. Кандидат пропонує активніше популяризувати роботу центру та залучити Агенцію розвитку Миколаєва до створення міського притулку тварин. На думку Кошмала, місто може побудувати як мінімум 600 вольєрів для безпритульних тварин, в яких вони зможуть жити взимку. 

Третій кандидат - Микола Носов. За освітою він менеджер з організації роботи підприємств та адміністрування. З 2011 року працював супервізором в одній з компаній міста. З 2015 року зацікавився темою безпритульниих собак. оскільки зіткнувся з нею особисто. Носов розкритикував Центр захисту тварин, який, за його словами, нераціонально використовує ресурси. 

На думку претендента, в перші три місяці потрібно виловити всіх агресивних собак з вулиць міста й ліквідувати небезпечні зграї. Крім того, Носов пропонує зібрати з миколаївців по 5 гривень - ввести податок на тварин - та організувати місця вигулу собак. Щоб центр заробляв, потрібно запровадити платні послуги: таксі та готель для тварин, ритуальне бюро та пересувні центри для стерилізації.

За словами четвертого кандидата - Людмили Ткач, - вона є засновником притулку для тварин "Місто собак", що який розміщений в 7 км від міста і опікується долею близько 100 чотирилапих. Кандидат вважає головним боротися з джерелом потрапляння тварин на вулиці міста. Для цього необхідно ліквідувати пташині ринки і впровадити облік всіх тварин в місті. Ткач виступає проти усипляння тварин і пропонує прилаштовувати собак і проводити просвітницькі заходи для населення.

"Якщо ми не позбудемося джерела потрапляння собак на вулиці ми не вирішимо цю проблему. Тут потрібно розставити пріоритети. Якщо ми це хочемо зробити, то нам необхідно прибрати джерела. Найголовнішим джерелом є пташині ринки і собаки, у яких немає реєстрації та які знаходяться в приватних руках. Тому що скільки б ми їх не стерилізували, скільки б ми їх не розпихали по притулках і населенню, до тих пір, поки буде існувати джерело, проблема залишиться", - зазначила Ткач.

Слово залишається за мером Олександром Сєнкевичем. Він прийме рішення, коли члени постійних комісій теж заслухають кандидатів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme