Українське кіно, яке показує зміни: У Миколаїв з'їдуться режисери з усієї країни

На цьогорічний фестиваль короткометражок "Громадський проектор" надійшло майже 80 фільмів, вісім зняли миколаївці
Depo.Миколаїв
22 вересня 2016 14:53
ФОТО: depo.ua
Українське кіно, яке показує зміни: У Миколаїв з
Українське кіно, яке показує зміни: У Миколаїв з'їдуться режисери з усієї країни

Кінорежисери з 11 міст України в суботу, 24 вересня, привезуть свої фільми на тему "Зміни" до Миколаєва, на Фестиваль короткометражного кіно "Громадський проектор". Про це Depo.Миколаїв повідомили організатори.

Вже втретє фестиваль відбувається в Миколаєві. Кожного року він набирає обертів. Якщо в минулому році на конкурс надійшло близько 40 фільмів, то в цьому році – майже 80. Серед цієї безлічі стрічок організатори разом з колегією журі відібрали 25 найкращих, які продемонструють на великому екрані в концерт-холі "Юність". Серед них одразу вісім фільмів представлятимуть Миколаїв, інші – різні міста України від Одеси до Києва, від Львова до Кривого Рогу.

"Це не просто фільми, це стрічки, спеціально зняті або підібрані під тему цьогорічного фестивалю - "Зміни". Тому слоган "Громадського проектору" цього року звучить так: "Українське кіно, яке показує зміни". Як в самих фільмах ви побачите зміни в суспільстві, повсякденному житті українців, так і в принципі побачите, що українське кіно змінюється, росте, міцнішає", - розповідає голова оргкомітету фестивалю, журналіст Андрій Лохматов.

За його словами, все більше на фестиваль надходять фільми, зняті режисерами не з великих міст, а з районних центрів чи взагалі маленьких селищ. Наприклад, в минулому році відкриттям фестивалю була серія коротких фільмів від Володимира Літвінова, режисера з міста Снігурівка Миколаївської області. В цьому році тенденція продовжилась: до short-list фестивалю потрапили фільми з містечка Глеваха Київської області та села Розсошенці Полтавської області. Саме тому оргкомітетом було вирішено започаткувати окрему номінацію "Регіональне кіно", щоб заохотити виробництво українського кіно саме на периферії, а не тільки в таких центрах, як Київ, Львів чи Одеса.

Окрім того, про своє бажання відзначити один з фільмів миколаївського виробництва своєю премією заявив мер Миколаєва Олександр Сєнкевич. "Ще один сюрприз: склад колегії суддів фестивалю в цьому році трохи змінився. Очолювати журі до нас їде голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко", - повідомив також голова оргкомітету фестивалю.

Як заявлялось раніше, переможці фестивалю і номінаціях "Ігрове кіно" та "Документальне кіно" отримають від генерального партнеру фестивалю, Всеукраїнського благодійного фонду Ігоря Янковського "Ініціатива заради майбутнього" грошові винагороди у розмірі 15 тисяч гривень. 

Фестиваль розпочнеться о 16:00. Вхід до кінозали вільний.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв