У законопроектах миколаївських нардепів знайшли корупційну складову

У 32 законопроектах мажоритарників з Миколаївщині відсутні висновки "антикорупційного" комітету
Depo.Миколаїв
26 жовтня 2016 13:57
ФОТО: depo.ua
У законопроектах миколаївських нардепів знайшли корупційну складову
У законопроектах миколаївських нардепів знайшли корупційну складову

15 законопроектів нардепів, обраних до Верховної Ради за мажоритарним округами Миколаївщини, не відповідають вимогам антикорупційного законодавства. Про це Depo.Миколаїв повідомили в прес-службі громадянської мережі "ОПОРА".

Згідно зі статтею 93 Закону України "Про регламент Верховної Ради України", всі проекти законів мають направлятись до Комітету з питань запобігання та протидії корупції. Однак станом на 1 жовтня поточного року у 32 законопроектах миколаївських мажоритарників відсутні висновки комітету щодо їхньої відповідності вимогам антикорупційного законодавства. Серед них шість проектів законів були ухвалені Верховною Радою.

З 51 законопроекту, зареєстрованого нардепом Андрієм Вадатурським, п'ять містять корупціогенні фактори: це проекти законів про внесення змін до законів або актів "Про здійснення державних закупівель", "Про особисте селянське господарство", щодо відумерлої спадщини на землі сільськогосподарського призначення; щодо врегулювання роботи таксі, легкових автомобілів на замовлення та інформаційно-диспетчерських служб; "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів".

Останній, незважаючи на негативний висновок Комітету з питань запобігання та протидії корупції, парламент ухвалив, та підписав президент. 13 законодавчих ініціатив Вадатурського не містять висновку Комітету.

У законопроектах миколаївських нардепів знайшли корупційну складову

Нардеп Олександр Жолобецький станом на 1 жовтня виступив автором та співавтором 38 законодавчих ініціатив, серед яких вісім не мають висновків комітету ВР з питань запобігання та протидії корупції , а п'ять не відповідають вимогам антикорупційного законодавства. Це проект Закону про страхування (ухвалено), "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо створення та ведення Кредитного реєстру Національного банку України" (відкликано); "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення порядку передачі в оренду водних об'єктів у комплексі із земельними ділянками"; "Про внесення змін до Закону України "Про прикордонний контроль" щодо змінення правил та умов перетинання державного кордону членами екіпажу суден; "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення рівних умов надання фінансових послуг".

Сім законопроектів з 32 зареєстрованих Борисом Козирем не містять висновки відповідного комітету , а ще п'ять мають корупційну складову. Це проект Закону "Про страхування"; "Про внутрішній водний транспорт"; " "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей справляння рентної плати за спеціальне використання води та оподаткування земель внутрішнього водного транспорту", "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо створення та ведення Кредитного реєстру Національного банку України", "Про внесення змін до Закону України "Про прикордонний контроль" щодо змінення правил та умов перетинання державного кордону членами екіпажу суден.

Нардеп Олександр Лівік зареєстрував 29 законопроектів, з них дев'ять не мають висновку комітету, а два не відповідають вимогам антикорупційного законодавства:. Це проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури землевідведення для будівництва об'єктів з виробництва теплової та/або електричної енергії з використанням відновлюваних джерел енергії та/або біологічних видів палива" та "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення порядку передачі в оренду водних об'єктів у комплексі з земельними ділянками".

З 20 зареєстрованих нардепом Артемом Ільюком законопроектів три не мають висновків відповідного комітету, а один не відповідає вимогам антикорупційного законодавстваю. Це проект Закону "Про внесення змін до прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про державну службу" (щодо запобігання корупції у судовій системі).

Депутат Аркадій Корнацький з початку каденції зареєстрував десять законопроектів, серед яких один має корупційні ризики: проект Закону "Про внесення змін до Земельного кодексу України (щодо децентралізації повноважень із розпорядження землями".

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв