ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Миколаєві впіймали банду шахраїв під керівництвом іноземця

Зловмисники декілька років ошукували городян, які винаймали житло та шукали роботу
Depo.Миколаїв
14 квітня 2016 17:44
ФОТО: depo.ua
У Миколаєві впіймали банду шахраїв під керівництвом іноземця
У Миколаєві впіймали банду шахраїв під керівництвом іноземця

Протягом кількох років до правоохоронців надходили повідомлення про те, що громадяни, бажаючи орендувати житло, знайти роботу тощо, зверталися до фірм, які нібито надавали посередницькі послуги у цьому напрямку, але у результаті просто втрачали свої гроші, про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі поліції.

Наприклад, однією з послуг була "допомога" у пошуках орендованого житла за спокусливими умовами – нібито вартість таких послуг входитиме в оплату першого внеску за проживання, але, після перерахування клієнтом коштів, зв'язок з "агентом" втрачався, а потерпілі залишались ні з чим.

Були і випадки, коли у "пастки" шахраїв потрапляли люди, які шукали роботу. Так, знайшовши оголошення про можливість працевлаштування, люди зв’язувались із представниками "фірми" та дізнавались про умови. Заявникам пропонувалось скласти угоду, яка завірялась підписами сторін та печаткою. Клієнт сплачував на місці вартість послуг, отримував свій примірник договору та номер телефону, за яким йому потрібно було зв’язатись із роботодавцем задля закриття свого питання. На цьому приємні хвилини для потерпілих закінчувались.

Протягом певного часу у телефонному режимі громадянам обіцяли задовольнити їх потреби, переносячи зустрічі кожного разу, доки розгніваний клієнт не йшов з’ясовувати стосунки в офіс кампанії, де, у кращому випадку, також затягували процес вирішення питання, обіцяючи повернути гроші згодом, а в гіршому – приміщення орендувало вже зовсім інше підприємство.

Тобто, таким чином шахраї наживались на довірливості громадян та отримували від своїх жертв різні суми грошей, укладаючи для цього фіктивні угоди з дотриманням всіх необхідних, на перший погляд, юридичних вимог. А ошукані миколаївці, остаточно втрачаючи зв'язок із зловмисниками, звертались по допомогу до поліції.

Завдяки проведеному протягом тривалого часу комплексу складних оперативних комбінацій та слідчих заходів поліцейським вдалось викрити та задокументувати протиправну діяльність злочинної групи, яка складалася з чотирьох осіб, віком від 23-х до 32-х років. До речі, одна із зловмисниць раніше вже притягувалась до кримінальної відповідальності за скоєння шахрайських дій.

Встановлено, що аферисти налагодили свій злочинний бізнес на досить високому рівні. Для цього спеціально були орендовані офісні приміщення, підібраний персонал, виготовлена документація та печатки. Також мав місце і розподіл повноважень: хтось поширював оголошення, хтось спілкувався із жертвами, входячи в їх довіру, а хтось постачав одноразові сім-картки, телефони, сплачував заробітну платню тощо.

З'ясували поліцейські і особу, яка була організатором цієї злочинної схеми. 32–річний громадянин сусідньої держави, підібравши собі "колектив", досить широко розгорнув свою діяльність і, що наразі перевіряється, на території й інших регіонів України.

Під час проведення слідчими та оперативними співробітниками Головного управління Національної поліції в Миколаївській області ряду санкціонованих судом обшуків за місцем базування злочинців та транспортного засобу організатора, правоохоронці вилучили фіктивні документи, печатки, кліше різних суб’єктів підприємницької діяльності, сім-картки мобільних операторів, чорнові записи обліку злочинної діяльності групи й інші речові докази.

Слідчим управлінням ГУНП в Миколаївській області розслідується кримінальне провадження, розпочате за ознаками ч.4 ст.190 КК України, що карається позбавленням волі на строк від п'яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.
Встановлюється причетність шахраїв до вчинення аналогічних злочинів на території України. Призначено проведення необхідних експертиз та триває проведення слідчих заходів.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв