У Миколаєві відбувся масштабний конкурс "PERFORMANCE JAZZ 2016"

Миколаїв став осередком естрадно-джазової культури України
Depo.Миколаїв
26 квітня 2016 12:50
ФОТО: depo.ua
У Миколаєві відбувся масштабний конкурс "PERFORMANCE JAZZ 2016"
У Миколаєві відбувся масштабний конкурс "PERFORMANCE JAZZ 2016"

З 23 по 24 квітня 2016 року в місті Миколаєві відбувся І відкритий конкурс молодих джазових виконавців “PERFORMANCE JAZZ 2016”, присвячений Міжнародному Дню Джазу, про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі управління культури Миколаївської ОДА.

Це перший конкурс проведений в такому форматі на теренах Миколаївщини. За ці два дня Миколаїв став осередком естрадно-джазової культури України. У конкурсі приймали участь 79 учасників: учні початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного виховання), студенти вищих навчальних закладів України І-ІІ рівнів акредитації, які навчаються за спеціальністю «Музичне мистецтво» з Миколаєва та Миколаївської області, Одеси, Херсону, Харкова, Дніпропетровська, а також Львова та Львівської області.

У Миколаєві відбувся масштабний конкурс "PERFORMANCE JAZZ 2016" - фото 1

Рівень виконавської майстерності учасників Конкурсу визначали члени журі, сформованого з провідних майстрів естрадно-джазового мистецтва:

- Лаура Марті, джазова співачка, автор пісень та композитор, викладач в школі джазового та естрадного мистецтва у м.Києві;
- Денніс Аду, джазовий трубач, бенд-лідер, аранжувальник, лауреат премії "Кращий трубач" та "Краще аранжування джазового стандарту", викладач Київського інституту музики ім. Р. Глієра;
- Богда Гуменюк, джазовий саксофоніст, композитор, лауреат багатьох міжнародних конкурсів, є фулбрайтивським стипендіатом, викладач джазового виконання в Університеті Макгілла (м.Монреаль, Канада);
- Наталія Лебедєва, джазова піаністка, аранжувальник, композитор, бенд-лідер, викладач Київського інституту музики ім. Р. Глієра;
- Сергій Балалаєв, один з яскравих українських барабанщиків, офіційний ендорсер фірми PAISTE, учасник багатьох естрадно-джазових проектів;
- Євген Уваров, один з кращих гітаристів України, який виконує музику в стилі фьюжн, лауреат багатьох Міжнародних та всеукраїнських конкурсів;
- Тетяна Орлова, джазова співачка, аранжувальник, композитор, піаністка, викладач на відділі "Музичне мистецтво естради" Миколаївського державного вищого музичного училища;
- Володимир Алексєєв, бенд-лідер, піаніст, аранжувальник, диригент, продюсер, завідувач відділу "Музичне мистецтво естради" Миколаївського державного вищого музичного училища.

У Миколаєві відбувся масштабний конкурс "PERFORMANCE JAZZ 2016" - фото 2

Очолював журі один з кращих бас-гітаристів України за рейтингом музичних видань, яскравий представник вітчизняного джазового та естрадного виконавства, викладач по класу бас-гітари, композиції і музичного практикуму Київського національного університету культури і мистецтв Ігор Закус.

Протягом двох днів члени журі та глядачі мали можливість насолоджуватися найвидатнішими творами вокального та інструментального естрадно-джазового мистецтва. Програмою Конкурсу було передбачено прослуховування конкурсних програм, проведення майстер-класів для учасників, концертів за участю майстрів естрадно-джазового мистецтва, а також просто творче спілкування учасників з членами журі та між собою.

Свідками цього творчого процесу стали пересічні слухачі, студенти мистецьких навчальних закладів різного рівня акредитації та велика кількість професійних вокальних та інструментальних виконавців, які гаряче вітали кожного з конкурсантів.

Усі конкурсанти достойно представили свої програми на Конкурсі. Перед членами журі постало нелегке питання відбору переможців, але об’єктивно оцінивши виступи учасників члени журі дійшли згоди та визначили переможців.

У Миколаєві відбувся масштабний конкурс "PERFORMANCE JAZZ 2016" - фото 3

Лауреатами І премії в категорії А (учні шкіл естетичного виховання) стали Селіханович Артем ДМШ №1 м.Одеса (фортепіано), Фролов Олексій ДШМ № 3 м.Миколаїв (саксафон), Костик Назар Оброшинської ДМШ Пустомитівського р-ну Львівської області (саксафон), Шаталова Анна школа педагогічної практики Одеського училища мистецтв і культури ім. К.Ф.Данькевича.

Лауреатами І премії в категорії В (студенти ВНЗ культури і мистецтв) стали Слободян Ксенія музичний коледж Дніпропетровської академії музики ім. М.Глінки (фортепіано); Ісаєв Роман (ударні), Ярошенко Микита (гітара), Соколенко Ігор (саксафон), Жмак Всеволод (труба), Томак Оксана (вокал) Миколаївське державне вище музичне училище; Арушанян Маріетта (вокал) Херсонське музичне училище;

Постернак Світлана (вокал) Львівське державне музичне училище ім. С.Людкевича; Берднікова Владислава, Гавриленко Юлія, Кравченко Катерина та Тюріна Дар’я (вокал) Одеське училище мистецтв і культури ім. К.Данькевича.

Також лауреатами І премії серед колективів стали Performance big bend (керівник – Володимир Алексєєв) та етно джаз хор "Free voice" (керівник – Тетяна Орлова) Миколаївського державного вищого музичного училища, інструментальній ансамбль «Олег Субботин бенд» (керівник – Олег Субботін) та вокально-інструментальний ансамбль "Jastplay" (керівник – Катерина Міхайлуца) Одеського училища мистецтв і культури ім. К.Данькевича.

І відкритий конкурс молодих джазових виконавців "PERFORMANCE JAZZ 2016", який пройшов у Миколаєві, підтвердив високий рівень джазової культури міста та України в цілому. Музиканти, які з'їхались, підтвердили високий рівень майстерності вокальних та інструментальних виконавців, чудову організаційну роботу в рамках Конкурсу та виразили сподівання, що цей конкурс стане традиційним.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв