У Миколаєві вантажника "Ківіта" посадили під варту за розбій

Чоловік у квітні вже заробив умовний строк за грабіж і знов напав: цього разу на неповнолітнього
Depo.Миколаїв
27 жовтня 2016 18:53
ФОТО: depo.ua
У Миколаєві вантажника "Ківіта" посадили під варту за розбій
У Миколаєві вантажника "Ківіта" посадили під варту за розбій

До апеляційного суду Миколаївської області надійшла апеляційна скарга захисника на ухвалу слідчого судді Ленінського районного суду Миколаєва про застосування запобіжного заходу щодо громадянина Ш., якого затримали 17 жовтня і повідомили про підозру у вчиненні розбою. Про це Depo.Миколаїв повідомили в прес-службі апеляційного суду.

Громадянин Ш. підозрюється в тому, що 16 жовтня за попередньою змовою з громадянином Б., погрожував застосувати насильство, небезпечне для життя і здоров'я та на перехресті пр. Богоявленського і вул. Космонавтів напав на неповнолітнього. Чоловіки заволоділи його мобільним курткою, загальною вартістю 3600 грн.

Рішення про тримання під вартою слідчий суддя аргументував тим, що Ш. підозрюється у вчиненні тяжкого злочину проти власності протягом невідбутої частини покарання за попереднім вироком. Це дає достатні підстави вважати, що існують ризики вчинення ним інших кримінальних правопорушень (п.5 ч.1 ст. 177 КПК України).

В апеляції захисник наголошував, що підозрюваний має постійне місце проживання, перебуває у цивільному шлюбі, утримує малолітню доньку, працює в ТОВ "Ківіт" вантажником, є інвалідом третьої групи. Також вказував, що з потерпілим підозрюваний Ш. знайомий протягом тривалого часу, разом вони проводили дозвілля і заволодіння його майном пов'язане з існуванням цивільно-правових відносин.

Під час суду апеляційної інстанції дослідили матеріали, якими обґрунтовувалась необхідність застосування такого запобіжного заходу підозрюваному Ш. Він був засуджений вироком Ленінського райсуду Миколаєва у квітні цього року за грабіж до чотирьох років позбавлення волі зі звільненням від відбування покарання з випробуванням на два роки. Наразі він підозрюється у вчиненні нового тяжкого злочину проти власності протягом іспитового строку.

Тому колегія суддів апеляційної інстанції визнала правильними висновки слідчого судді про існування ризику вчинення іншого кримінального правопорушення.
Доводи захисника щодо сімейного стану підозрюваного та стану його здоров'я у апеляційній інстанції залишилися недоведеними. З урахуванням викладеного, підстави для пом'якшення запобіжного заходу, відсутні.

Ухвала слідчого судді Ленінського районного суду від 19 жовтня про застосування Ш. запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою залишена без змін, а апеляційна скарга - без задоволення. Ухвала суду апеляційної інстанції набрала законної сили з 25 жовтня, оскарженню в касаційному порядку не підлягає.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв