У Миколаєві учасники ДТП залишаться непокараними через патрульних

Поліцейські легковажно склали протокол, через що неможливо було встановити причинні зв'язки
Depo.Миколаїв
12 вересня 2016 12:08
ФОТО: depo.ua
У Миколаєві учасники ДТП залишаться непокараними через патрульних
У Миколаєві учасники ДТП залишаться непокараними через патрульних

У Миколаєві учасники ДТП уникнули відповідальності через неякісно складений протокол. Про це Depo.Миколаїв повідомили в прес-службі Центрального райсуду.

У провадженні суду перебувала адміністративна справа стосовно двох місцевих мешканців, водіїв легковика "ВАЗ" та мікроавтобуса "Фольксваген", які стали учасниками ДТП за ст. 124 КУпАП (Порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна).

У судовому засіданні водій "ВАЗу" пояснив, що він повертав на регульованому перехресті вул. Очаківська - Одеське Шосе на "зелений", коли його автомобіль вдарив мікроавтобус "Фольксваген". Слова чоловіка підтвердили два свідки.

Згідно зі свідченнями водія мікроавтобуса "Фольксваген", він рухався на "зелений" сигнал світлофора, коли побачив "ВАЗ", що почав виїжджати на перехрестя, внаслідок чого відбулось зіткнення. Його слова також підтвердили два свідки.

На місце пригоди прибули співробітники патрульної поліції, які склали протоколи про адміністративне правопорушення по відношенню до обох учасників ДТП. Суддею Іваном Дірко встановлено, що згідно складених протоколів водію автомобіля "ВАЗ" ставиться в провину те, що він не був уважним перед початком виконання маневру та не переконався, що це буде безпечним для інших учасників руху.

Водію мікроавтобусу інкримінується, що він не був уважним, не обрав безпечну швидкість руху, при виникненні перешкоди не застосував заходів до своєчасного зменшення швидкості або безпечного об'їзду. Тобто згідно зі складеними протоколами учасники ДТП порушили ПДР, що є загальними нормами і регламентують дії в умовах нерегульованих перехресть.

"Водночас, згідно з матеріалами справи, пояснень учасників пригоди та свідків і схеми ДТП, складеної співробітниками патрульної поліції, вбачається, що зіткнення відбулось на регульованому світлофором перехресті. За таких обставин, основною причиною ДТП є порушення п. 8.7.3 ПДР, тобто проїзд на заборонний або жовтий сигнал світлофору. За таких обставин, загальні норми ПДР, які ставляться в провину водіям, не можуть бути причиною дорожньо-транспортної пригоди", - йдеться в повідомленні.

Оскільки, порушення п.8.7.3 ПДР жодному з водіїв не інкримінуються, а інші порушення не можуть перебувати в причинному зв'язку з настанням ДТП, суд постановив: провадження у справі про вчинення водіями автомобілів "ВАЗ" та "Фолькваген" адміністративних правопорушень за ст.124 КУпАП закрити за відсутністю складу правопорушення.

"Окрім цього, суддею Іваном Дірком підготовлено лист на адресу начальника патрульної поліції у Миколаєві стосовно того, що інспекторами поліції не було досліджено всіх обставин вищезазначеного ДТП, легковажно складено та скеровано до суду протоколи, дані в яких не відповідали фактичним обставинам справи, із зазначенням того, що подібні випадки носять непоодинокий характер та побажанням щодо проведення роз'яснювальної роботи серед співробітників патрульної поліції, спрямованої на недопущення виникнення подібних ситуацій в майбутньому", - йдеться в повідомленні.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв