ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Миколаєві розквітло "юдине дерево"

Рідкісний для міста церцис канадський дивує око у зоопарку
Depo.Миколаїв
3 травня 2016 10:26
ФОТО: depo.ua
У Миколаєві розквітло "юдине дерево"
У Миколаєві розквітло "юдине дерево"

Миколаїв продовжує цвісти і пахнути у прямому сенсі слова. У місті є не тільки звичні вишні, яблука, але й рідкісні для регіону дерева. Наприклад, у зоопарку розквітнув церцис, або "юдино дерево". Про це пишуть у Фейсбуці, повідмоляє Depo.Миколаїв.

Церцис, або багрянник, або "юудино дерево" радує око о зоопарку. Латинська назва роду утворена від cercis, що перекладається як "ткацький човник". Воно дано за формою плодів. Церцис європейський в народі частіше називають осика. А це є спотвореним перекладом французької назви "дерево з Юдеї", яке дали за природним середовищем, де зростає дерево. Осика - південний вид, що живе в Західному і Східному Середземномор'ї, Малій Азії, Сирії, Лівані, Північному Ірані.

У Миколаєві розквітло "юдине дерево"

За однією з легенд, дерево називають "юдиним" за асоціацією з біблійною історією про Юду, який плаче за проданим за тридцять срібняків Ісусом. Після трагічної смерті Юуди біле цвітіння цього дерева стало фіолетово-рожевим.

У Миколаєві розквітло "юдине дерево"

Незважачюи на легенду, у Миколаївському зоопарку цвітуть і рожевий і білий багрянник. Миколаївців запрошують встигнути поспостерігати за такою красою.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв