У Миколаєві проспекту Героїв України пропонують повернути стару назву

Депутати міськради запропонували меру не ухвалювати рішення про перейменування проспекту Героїв Сталінграду
Depo.Миколаїв
9 червня 2016 17:45
ФОТО: depo.ua
У Миколаєві проспекту Героїв України пропонують повернути стару назву
У Миколаєві проспекту Героїв України пропонують повернути стару назву

Протягом сьгоднішнього засідання сесії Миколаївської міськради депутати вже підняли питання, щоб не демонтувати декомунізований пам'ятник загиблим міліціонерам. Крім того, вони пропонують не зміннювати назву проспекту Героїв Сталінграда на проспект Героїв України. Про це повідомляє Depo.Миколаїв.

Нагадаємо, що мер Олександр Сєнкевич разом з комісією з перейменування вирішив не змінювати назву проспекту Героїв Сталінгарада (ПГС - ред.). Він нібито і не підпадав під декомунізацію. Проте вже у травні голова Миколаївської ОДА Вадим Меріков ухвалив нове рішення, за яким ПГС все таки декомунізували та змінили назву на проспект Героїв України.

Як із багатьма рішенням з перейменування, така новина була прийнята неоднозначно. Сьогодні, 9 червня, на сесії міськради депутати підняли це питання. Депутат Олександр Малікін зазначив, що окрім монумента загиблим міліціонерам, згідно з рішенням Мерікова, мають демонтувати ще 33 пам'ятники і пам'ятних знака та перейменувати додатково 25 вулиць. За словами депутата, до нього звернулося багато жителів проспекту Героїв Сталінграда, які не погоджуються з перейменуванням.

"Перейменовувати проспект Героїв Сталінграда: всім зрозуміло, що назва цієї вулиці ні в якому разі не прославляє чи популяризує Йосипа Сталіна. Мова йде про конкретну військову операцію, яка переломила хід війни, стала вирішальною у певний момент. Вулиці та площі Героїв Сталінграду є в багатьох європейських столицях та містах, але, на жаль, у Миколаєві така вулиця чомусь непотрібна",- сказав депутат.

Малікін акцентував, що у Миколаєві потрібна вулиця Героїв України, але необхідно перейменовувати з розумом: приводити вулиці до ладу, ремонтувати дорожнє покриття, щоб люди пишалися, що живуть на "героїчній" вулиці. 

"Хочу нагадати, що поряд є стела героям Миколаївщини. Так може нарешті настав час висікти на граниті ім'я Героя України Сергія Кривоносова, а ось ті люди, які розбурхують, краще розберуться з балабанівськими героями перш за все", - сказав Малікін, натякаючи на першого заступника голови ОДА Миколу Романчука, що "погорів" на хабарі.

Малікін також нагадав, що під демонтаж підпадають меморіальні дошки Володимиру Васляєву та Івану Канаєву. Депутат підкреслив, що вони дійсно були членами компартії: "Що нам важливо: приналежність до партії або ті масштабні проекти, які вони зробили", - сказав депутат.  Зокрема Васляєв та Канаєв допомогли розбудувати місто: побудувати зоопарк, музей суднобудування і флоту, вокзал, дитяче містечко "Казка", трамвайні шляхи по вул. Космонавтів та Чкалова.

Депутат резюмував, що голова ОДА не може давати прямого розпорядження міському управлінню: Олександру Сєнкевичу для виконання рішення Мерікова потрібно ухвалите ще одне. Тому меру запропонували не ухвалювати таке рішення, а міськраді - не виділяти кошти на демонтаж пам'ятників. А правоохоронцям акцентували, що рішення голови ОДА може стати "відкритим шлагбаумом" для вандалізму, нібито монументи незаконні.

Зрештою депутати міськради не мають права скасувати рішення голови ОДА. Але вони звернулися до нього щодо памятника загиблим міліціонерам. Щодо перейменування вирішили включити питання до порядку денного, проте до цього так і не дійшли. Наступне засідання сесії - 14 червня.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв