ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Миколаєві, поки лікар "пив воду", жінка в муках народжувала напівмертве дитя

Лікаря пологового будинку №3 підозрюють у службовій недбалості, а маля знаходиться в комі
Depo.Миколаїв
1 лютого 2016 17:02
ФОТО: depo.ua
У Миколаєві, поки лікар "пив воду", жінка в муках народжувала напівмертве дитя
У Миколаєві, поки лікар "пив воду", жінка в муках народжувала напівмертве дитя

Мешканка Миколаєва Марина Нанакі подала заяву в прокуратуру на лікаря пологового будинку №3 Миколаєва Вадима Ястремського після того, як її онучка народилася напівмертвою, повідомляє Depo.Миколаїв з посиланням на "Преступности.НЕТ". 

Так, 19 листопада 2015 Марина Нанакі привезла свою дочку Анну Севідову в пологовий будинок №3, оскільки у неї почалися перейми.

"Черговим лікарем був Вадим Валерійович Ястремський, який з найперших хвилин поводився непрофесійно і неетично. Участь у самих пологах вказаний лікар практично не приймав. Він переклав усю свою відповідальність на акушера Вікторію... Я і моя дочка, що народжувала вперше, очікували від лікаря адекватної допомоги, але замість цього отримали лише критику і хамське ставлення в свою сторону", - йдеться у заяві жінки, поданій до Заводського відділ прокуратури Миколаєва 12 грудня минулого року.

За її словами, у неї складалося враження, що доктор Ястремський просто не хотів займатися цими пологами, сподіваючись, що її дочка народить сама. Однак, як каже Марина Нанакі, у породіллі була слабка пологова діяльність.

"Ти впустила потугу, тому що ти бухгалтер, ти народжувати не вмієш". От за цим хамством, він не вникав у її стан, що у неї слабкі потуги. Вона мені потім в палаті сказала: "Мам, ну а що він на мене кричав? Я не могла вже...". Під час пологів вона йому говорила: "У мене немає вже потуги, я вже не можу". А він все просто хамив. І ви знаєте, яка до кінця днів моїх буде картина - як акушерочка тримає половину голови, і він іде з пологового залу. Я була в паніці - чи то мені кинути дочку, і шукати його по коридору. Дивиться в очі мені акушерка і каже: "Так, доктор не завадив би". Це вже було зрозуміло, що дитина задихнулась в цей момент. Це тривало досить довго. Ну, у мене, як у будь-якої мами, істерика. Він повернувся, я запитую: "Де ви були?". Він відповідає: "Я воду ходив пити", - розповіла мама породіллі.

Після цього, як вона каже, дитина народилася синього кольору.

"Я бачила, що там намагалися з ним зробити, для мене це була страшна картина. І я собою це загороджвала, щоб дочка не бачила. А вона: "Чому не плаче? Чому не плаче?". На що він відповів: "Самі дитя задавлять, а потім питають, чому не плаче". Про який вихід із пологового залу могла мова йти, не потрібно бути фахівцем, якщо довге знаходження голівки, і що вона не може повністю вийти. Про яке пиття води може йтися в той момент, коли голівка не може вийти? Який же він тоді фахівець, завідувач відділенням? Ось і причина. Дитина задихнулася, ішемія головного мозку. Зараз завідувач реанімації твердо ставить цей діагноз. Дитина доношена, без патологій, тільки причина в пологах", - впевнена мешканка Миколаєва.

Факт неналежного ставлення до родового процесу лікаря, за словами Марини Нанакі, підтверджує і акушер, яка сказала на наступний день матері породіллі, що вона посварилася з доктором, так як її "весь вечір трясло після таких пологів".

"Наша сім'я... Ми по черзі ходимо і няньчимо цю нашу "сплячу красуню". Понівечені всі душі просто. Я не знаю, дочка вже... до психолога звернулася, бо я просто боюся за неї", - зазначила Марина.

За її словами, вагітність у її дочки проходила ідеально - це підтверджується усіма аналізами, УЗД та дільничним гінекологом. Жінка впевнена в тому, що її онучка вже 2 місяці знаходиться в комі - це злочин, скоєний доктором Вадимом Ястремським.

"Дочка зараз приїхала з чергового УЗД в істериці. Їй сказали, що просто живих клітин вже не залишилося, коли дійде до стовбура мозку, сердечко зупиниться", - в сльозах поділилася Мжінка.

 Вадим Ястремський, що є завідувачем другого пологового відділення пологового будинку №3 Миколаєва, запевняє, що від породіллі він нікуди не відходив.

"На пологах я був присутній. Це вона говорить неправду, вона відмінно знає, що я був на пологах, і до пологів її дивився. Те, що так з дитиною трапилося - це загадка, чому вона такою народилася... Але це може мати причини різні, далеко не пов'язані з халатністю лікарів. Є різні стани, які взагалі-то не діагностуються ні під час вагітності, ні під час пологів. Від неї я не відходив, весь час вислуховував серцебиття. Є акушерка, є санітарка, є дитячий лікар - всі вони були на пологах разом зі мною. Так, можливо, там був епізод, коли я вийшов на півхвилини... І то, я не вийшов, я в дверях родзалу знаходився, потрібно було підписати вимоги на харчоблок для того, щоб годували жінок", - відповів лікар, кілька разів повторив, що пологовий зал він не залишав під час цих пологів.

За його словами, якщо буде кримінальне провадження, то, як він думає, допит персоналу відділення поставить всі крапки над "і".

Те, що у Ганни Севідової була слабка пологова діяльність, лікар заперечує.

"У неї потужний період тривав 40 хвилин. У нормі потужний період при перших пологах може тривати до 2:00. У нас є протокол, наказ №624, протокол ведення пологів. У неї не вийшло ні в чому, ні в першому періоді, ні в другому, ні в третьому за рамки цього протоколу. Слабкості родової діяльності у неї не було. Про слабкість кажуть, якщо другий період пологів триває більше 2:00. У неї не було ніяких підстав виставляти слабку родову діяльність...", - запевняє він.

Що стосується того, як він сам для себе пояснює те, що дитина народилася з ішемією головного мозку, Вадим Ястремський сказав, що причин і припущень може бути дуже багато.

"Припущень може бути багато. І аж до відсутності дихального центру, або різна патологія дихального центру, який змушує зробити перший вдих. Але, на жаль, ці стани на клінічному рівні не діагностуються. Розумієте, є чимало причин, коли дитина може народитися ось в такому стані. Ці причини можуть бути генетичного характеру, інфекційного, якесь недорозвинення дихального центру. Тобто дитина народилася і не задихала", - відповів лікар.

За його словами, після того, як дитина народилася, її відразу ж узяв дитячий лікар, почав проводити штучну вентиляцію легень, почав водити всі препарати, які в цих випадках вводяться.

"Але так дитина дихати і не розпочала, за неї дихав апарат... Це рідкісний випадок. За моїє практики, схожий випадок був у мене роки три тому... Але з мого боку не було нічого такого, що могло б пояснити народження важкого дитини. Від жінки я не відходив весь другий період пологів, всі 40 хвилин. Звичайно, в таких ситуаціях не дай Боже опинитися, як ці люди. Напевно, завжди хочеться бачити винуватого, це все зрозуміло. Але, знаєте, як кажуть, ми працювали повністю, як цього вимагає протокол, затверджений Міністерством охорони здоров'я. Нічого такого, що б нашкодило дитині, ми не робили, і не не робили того, що потрібно було б зробити дитині, тобто не вимагалося жодних втручань під час пологів", - заявив Вадим Ястремський.

Тим часом, прокуратура Миколаївської області за заявою матері породіллі відкрила кримінальне провадження за частиною 2 статті 140 Кримінального кодексу України.

"Це неналежне виконання професійних обов'язків медичним працівником. В рамках кримінального провадження вже відібрані пояснення від заявниці та потерпілої. Прокуратура підготувала клопотання до суду про дозволу в доступі до медичної документації", - повідомила прес-секретар Миколаївської обласної прокуратури Валерія Власова.

Нагадаємо, як раніше повідомлялося, влітку 2015 прокуратура повідомила про підозру головному лікарю пологового будинку №1 Миколаєва Євгену Волохову після того, як через кілька днів після народження дитини в цьому пологовому будинку померла молода мати.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв