У Миколаєві почали демонтувати золошлакопровід

Застаріла система давно не працює і виручені кошти збираються направити на зарплатні працівникам
Depo.Миколаїв
7 вересня 2016 16:52
ФОТО: depo.ua
У Миколаєві почали демонтувати золошлакопровід
У Миколаєві почали демонтувати золошлакопровід

Миколаївська ТЕЦ демонтує непотрібний золошлакопровід. Комунальники заявляють, що на роботу підприємства це не вплине. Про це Depo.Миколаїв повідомили в прес-службі міськради.

У 1955 році був введений в експлуатацію золошлакопровід, який був задіяний у технологічному процесі роботи "Миколаївська ТЕЦ". Починаючи з 2009 року і по даний час, золошлакопровід у технологічному процесі не був задіяний і у подальшому використовуватися не буде. Труби золошлакопроводу за 60 років експлуатації мають значний абразивний і корозійний знос і знаходяться в аварійному стані. Товщина стінки труби золошлакопроводу відповідно до проведеного обстеження зносилася на 60-80% від проектних рішень. Крім того, несучі конструкції естакади під час експлуатації в конструктивному стані змінилися і мають відхилення від проектних рішень.

Також слід зазначити, що підтримання конструкцій естакади у робочому стані й відновлення її пошкоджених елементів економічно не доцільно, оскільки естакада не використовується у технологічному процесі. Крім цього, є ризик несанкціонованого демонтажу золошлакопроводу, що призведе до заподіяння матеріального збитку підприємству "Миколаївська ТЕЦ". Але найбільшу небезпеку викликає той факт, що у нинішньому стані золошлакопровід може представляти небезпеку для населення у зв'язку з високим ризиком обвалення.

У зв'язку з цим наприкінці минулого року експертно-технічна комісія ПАТ "Миколаївська ТЕЦ" прийняла рішення підготувати пакет документів для списання естакади золошлакопроводу з основних засобів підприємства і направити його на розгляд до Фонду державного майна України. Що і було зроблено в грудні 2015 р. Розглянувши пакет документів, ФДМУ дав дозвіл на списання золошлакопроводу з основних засобів підприємства.

Вже після цього був виданий наказ про проведення списання золошлакопроводу з основних фондів підприємства. Також було ухвалено рішення у найкоротші терміни забезпечити демонтаж золошлакопроводу. Крім цього, було ухвалено рішення, гроші, отримані від реалізації відходів чорних металів, направити на виплату зарплати працівників підприємства. На даний момент отримані таким чином гроші вже виплачені як заробітна платня.

Зазначається, що демонтаж золошлакопроводу жодним чином не вплине на роботу ПАТ «Миколаївська ТЕЦ» в опалювальному сезоні.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв