У Миколаєві на ЧСЗ підняли на ремонт морський буксир "Севастополь"

На Чорноморському суднобудівному заводі відбулась екскурсія для студентів
Depo.Миколаїв
19 травня 2016 12:09
ФОТО: depo.ua
У Миколаєві на ЧСЗ підняли на ремонт морський буксир "Севастополь"
У Миколаєві на ЧСЗ підняли на ремонт морський буксир "Севастополь"

Вчора, 18 травня на екскурсії по Чорноморському суднобудівному заводу побували близько двохсот учнів і студентів Миколаївського політехнічного коледжу, професійного суднобудівного ліцею, розташованого на території ЧСЗ, і гімназії №3 з Корабельного району, про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі ЧСЗ.

Екскурсанти оглянули добудовні набережні, де сьогодні ведуться судноремонтні роботи, побували на поточно-позиційної лінії, на якій колись будувалися риболовецькі траулери, побачили сформовану частину корпусу першого українського корвета "Володимир Великий".

У Миколаєві на ЧСЗ підняли на ремонт морський буксир "Севастополь" - фото 1

Старший будівельник заводу Ігор Татарченко розповів про історію підприємства та його виробничі можливості, а також про проблеми, які переживає українське суднобудування. Головні з них - гостра економічна криза в країні, обвал світового ринку суднобудівних замовлень, військовий конфлікт на Сході, що відлякує замовників, а також відсутність підтримки з боку держави. Тому в даний момент підприємство сконцентрувалося на судноремонті. На жаль, поки заморожена і програма "Корвет", яка не фінансується державою ось уже третій рік поспіль.

У Миколаєві на ЧСЗ підняли на ремонт морський буксир "Севастополь" - фото 2

Проте, за останні 8 років, протягом яких підприємство знаходиться в складі Smart Maritime Group, ЧСЗ побудував 10 суден, включаючи повнокомплектні, і відремонтував ще 139. У 2012-14 рр. на підприємстві було відремонтовано 6 кораблів ВМС України.

Гості також відвідали найбільший заводський стапель "0", що дозволяє будувати судна водотоннажністю до 105 тис. тонн. На стапелі розташовані два фінських крана "KONE" вантажопідйомністю 900 тонн кожен. Це найпотужніші крани на українських верфях.

У Миколаєві на ЧСЗ підняли на ремонт морський буксир "Севастополь" - фото 3

Обидва крана знаходяться в повністю працездатному стані і активно експлуатуються. В день екскурсії "KONE" піднімав морський буксир "Севастополь" Дніпро-Бузького морського порту, який в кооперації з заводом буде ремонтувати ЮСК. На очах студентів буксир був з легкістю витягнутий з води і встановлений на кіль-блоки на околостапельной плиті.

У Миколаєві на ЧСЗ підняли на ремонт морський буксир "Севастополь" - фото 4

"Ми активно співпрацюємо з заводом в питаннях судноремонту, і виконувати роботи на буксирі будемо разом", - зазначив директор ЮСК Сергій Бурковець."Наші майбутні корабели побачили працює суднобудівне підприємство з величезними виробничими потужностями. За допомогою таких екскурсій ми маємо намір популяризувати в молодіжному середовищі суднобудівні спеціальності".

 

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв