У Миколаєві фірма, яка програла конкурс на вивезення сміття, знайшла "обхідний шлях"

У "Миколаївкомунтрансі" скаржаться, що фірми уклали угоди з ОСББ, спекулюючи вартістю послуг
Depo.Миколаїв
8 липня 2016 16:13
ФОТО: depo.ua
У Миколаєві фірма, яка програла конкурс на вивезення сміття, знайшла "обхідний шлях"
У Миколаєві фірма, яка програла конкурс на вивезення сміття, знайшла "обхідний шлях"

Сміття в мікрорайоні Ліски, яке вже вивалювалося з баків, все ж таки вивезли. Разом з цим у прес-службі "Миколаївкомунтрансу" пояснили, що стало причиною сміттєвого колапсу. Про це повідомляє Depo.Миколаїв.

Нагадаємо, що в районі зупинки "Перше КП" накопичилися гори сміття, на що поскаржилися миколаївці. Як стало відомо, конфлікт виник після проведення конкурсу на вивіз сміття. В Заводському та Інгульському районах переможцем став "Миколаївкомунтранс". Але ОСББ були укладені угоди на вивіз твердих побутових відходів (ТПВ) з підприємствами, які не стали переможцями конкурсу. Договори наразі не розірвані, що порушує закон.

"Окремі суб'єкти категорично відмовляються від розірвання договорів з перевізниками, що не стали переможцями конкурсу через передплату послуг до кінця року. Існують випадки, коли деякі перевізники, що не виграли конкурс, фактично провели інтенсивну роботу з укладання договорів на вивіз ТПВ вже після проведення конкурсу на вивіз відходів зі спекулюванням вартістю запропонованих ними послуг, яка розрахована за демпінговими цінами без урахування норм накопичення побутових відходів, що діють у м. Миколаєві, внаслідок чого вже сьогодні соціальними мережами поширюється інформація про сморід та антисанітарію, які стали результатом невивозу сміття в районі 1-го КП", - йдеться у повідомленні "Миколаївкомунтрансу".

Як стало відомо, контейнерними майданчиками, де були купи сміття, користуються мешканці ОСББ за адресами вул. Карпенка, 20, 22, 24 та домоуправління № 1 "Миколаївська КЕТЧ", до обслуговування якого входить будинок по вул. Карпенка, 26. ОСББ вийшли з 1 липня з обслуговування ЖЕКа "Бриз" та до сьогоднішнього часу не уклали договір на вивезення ТПВ з єдиним виконавцем послуг на території Заводського району міста – КП "Миколаївкомунтрнас" і взагалі не бажають цього здійснювати. Натомість ОСББ продовжують незаконні договірні відносини з іншими перевізниками, які фактично перестали вивозити сміття. Домоуправління №1 та "Миколаївська КЕТЧ" також переконані, що можуть самостійно вибирати перевізників смтіття. 

"Враховуючи можливу необізнаність та дезорієнтацію як населення, так і суб’єктів господарювання, КП "Миколаївкомунтрнас" просить не зволікати в укладенні договорів з переможцями конкурсу на вивезення ТПВ у відповідних районах міста, зокрема Інгульському та Заводському районах з нашим підприємством, оскільки законодавець не передбачив альтернативу вибору будь-яких перевізників для надання послуг з вивезення ТПВ", - йдеться в повідомленні.

"Миколаївкомунтранс" нагадує, що без укладених угод в них немає права на вивезення сміття, а через опір деяких людей, потерпають мешканці міста.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв