У Миколаєві європейці заявили про перспективи плодоовочевого сектору України

На думку Тетяни Герман, українська томатна паста може завоювати європейський ринок
Depo.Миколаїв
28 квітня 2016 18:13
ФОТО: depo.ua
У Миколаєві європейці заявили про перспективи плодоовочевого сектору України
У Миколаєві європейці заявили про перспективи плодоовочевого сектору України

Сьогодні, 28 квітня в Миколаєві підбили підсумки круглого столу з питань розвитку плодоовочевого сектору, про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі РТПП.

На круглому столі консультанти Міжнародного торгового центру (МТЦ) обговорили теми виходу на ринки, розвитку послуг з підтримки торгівлі, а також ефективного використання інвестиційних можливостей.

Президент РТПП Миколаївської області Ігор Катвалюк підкреслив важливість такого заходу, оскільки міжнародні консультанти можуть підказати аграріям, які є можливості в цьому секторі, чого необхідно домагатися і що ми можемо отримати в результаті.

"Безумовно, це щось нове, до чого необхідно прагнути і щось нове, яке дасть можливість залишитися в тренді, залишитися на ринку, бути конкурентоспроможним і надалі. Тому ми можемо говорити про те, що починають змінюватися підходи у наших товаровиробників до тих процесів, які сьогодні відбуваються в економіці", - заявив Ігор Катвалюк.

Під час круглого столу заступник голови облдержадміністрації Вячеслав Бонь розповів, що "плодоовочевий сектор на сьогодні є дуже перспективним напрямком, тим більше для півдня України, за умови, що держава зараз активно відновлювати зрошення".

Те, що в Україні хороша сировинна база підтвердив і міжнародний фахівець розвитку ринку плодоовочевої сектора Олівер Ван Лісхаут: "Тут в Україні у вас є дуже хороші продукти. Це відправна точка. У вас є значна проблема з вашого минулого. Це інвестиції в хороше виробництво, хороші зрошувальні системи, інститути, які здійснюють дослідження, але ніхто так не навчив вас правильно продавати".

Керівник проекту "АПК-Інформ: овочі і фрукти" Тетяна Герман розповіла, що Миколаївська область має сприятливий клімат і величезний потенціал у розвитку плодоовочевої сфери. На думку Тетяни Герман, українська томатна паста може завоювати європейський ринок. У той же час дрібним виробникам важко буде вийти на ринки ЄС, оскільки вони не хочуть кооперуватися. "Надати великий обсяг продукції експортної якості за досить низькою ціною - на це український фермер поки ще не згоден", - повідомила Тетяна Герман.

Після круглого столу з миколаївськими аграріями розвиток дорожньої карти в плодоовочевому секторі також обговорять в Одесі.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв