ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Миколаєві екологи підозрюють, що морпорт зливає воду з нафтою прямо в Бузький лиман

Тендер на спалювання небезпечних відходів в порту не можуть провести вже рік, куди вони діваються невідомо нікому
Depo.Миколаїв
10 лютого 2016 17:13
ФОТО: depo.ua
У Миколаєві екологи підозрюють, що морпорт зливає воду з нафтою прямо в Бузький лиман
У Миколаєві екологи підозрюють, що морпорт зливає воду з нафтою прямо в Бузький лиман

Всі, без винятку судна, які заходять в Миколаївський морпорт, платять так званий "санітарний збір". Це входить в обов'язкові платежі і затверджено Постановою Кабміну. Дані кошти призначені для запобігання можливого забруднення навколишнього природного середовища і повинні направлятися на видалення з суден нафтозалишків, забруднених нафтою вод, сміття і подальшої утилізації відходів з метою попередити скидання останніх за борт судна, повідомляє Depo.Миколаїв.

Технологічним процесом порту передбачено, що всі зняті з суден забруднені нафтою води вивозяться спеціальними машинами на спеціальну станцію очищення. У Миколаївському порту є така спеціалізована станція. Але, нажаль, вже близько року станція очистки вод від нафтодомішків, яка знаходиться в морпорту, не працює. Але забруднені води з суден знімати потрібно. Куди ж вони діваються?

Екологи підозрюють, що автомашинами води, які містять нафту знімаються з суден і потім просто зливаються в найближчу каналізацію. Через територію морського торгового порту проходять три лінії міської зливової каналізації, через які зливові і талі води без будь-якого очищення скидаються в Бузький лиман.

Скоріш за все, керівництво порту і не планує вводити в експлуатацію станцію очистки вод з нафтовими домішками, адже для цього потрібно отримувати ліцензію Мінприроди, робити постійні аналізи вод, що скидаються, а зараз вони скидають їх абсолютно безперешкодно. У гонитві за копійкою і не маючи можливості очищати воду від нафтозалишків на своєму обладнанні (передача на очистку таких вод іншої незалежної компанії тягне до фінансових втрат) можна істотно заощадити не вигадуючи велосипед. Ось такий "круговорот води і нафти" придумали в порту.

При цьому керівництво Миколаївського морпорту дійсно заявляє, що зливова каналізація міста істотно забруднює Бузький лиман, але в цьому порт "не винен".

Державна екологічна інспекція впевнена, що порт намагається відволікти увагу громадськості від своїх проблем зі станцією очистки вод від нафти, звинувачує їх у свавіллі.

"Шановне керівництво Миколаївського морпорту! Якщо Ви вважаєте, що робота екологічних служб, яка під таким безпрецедентним тиском з боку порту, спрямована на те, щоб уберегти Бузький лиман називається "свавіллям" і  є "необґрунтованою", тоді придумайте самі назву процесу, який охарактеризує вашу діяльність у напрямку "охорони природи ", - заявляють екологи.

Спеціалісти вважають, що подібні дії керівництва порту можуть у майбутньому спричинити розвиток і розповсюдження вірусів, накшталт Еболи і Зіка: "Усім нам відомо, що останнім часом населення Землі все частіше турбують повідомлення про виникаючі невідомо звідки віруси Ебола, а тепер ще й Зіка... Україна ще кілька років тому підготувалася до подібних загострень хвороб. Щоб не допустити проникнення вірусів на Україну, згідно з існуючими нормативними документами та санітарним правилам, було передбачено, що побутове сміття з суден, який є потенційним джерелом небезпеки перенесення вірусів, повинно спалюватися на території порту, щоб не допустити поширення всяких іноземних "болячок", які потенційно можуть бути завезені суднами".

На території Миколаївського порту є спеціалізована піч для спалювання відходів з суден, але за достовірною інформацією від власників цієї печі, з липня-серпня минулого року, сміття зняте з суден, в порту дана піч не спалює. Вже рік в морпорту не можуть провести тендер по визначенню організації, яка буде спалювати названі небезпечні відходи. А тим часом, судна продовжують сплачувати гроші за спалення сміття. Ось і вся схема: судна змушують сплачувати санітарний збір, у разі відмови йде колосальна затримка. Зрозуміло, що до бюджету кошти не доходять, осідаючи в кишенях керівництва морпорту.

Тим часом сміття зливається у Бузький лиман та розвозиться по місту, створюючи епідеміологічну загрозу. 

Раніше ми повідомляли, що Миколаївський морпорт покриває судно "True Love", що нахабно зливає в Бузький лиман хімікати.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв