У Миколаєві декомунізована вулиця носитиме ім'я Гонгадзе

Всього на Миколаївщині перейменували 310 вулиць, скверів та парків

У лютому мер Миколаєва оголосив рішення про перейменування топонів у місті. Всього до переліку потрапили 129 об'єктів, в тому числі один район. Але облдержадміністрація додатково декомунізувала ще 25 вулиць, парків і скверів. Про це повідомляє Depo.Миколаїв.

Нагадаємо, що за законом після місцевих рад та мера право перейменування перейшло до облдержадміністрації. Протягом двох місяців проходило голосування. Всього по Миколаївщині декомунізували 310 вулиць, парків та скверів. Які саме топоніми носитимуть нові назви, остаточно оголосять до 21 травня: рішення має підписати голова ОДА Вадим Меріков.

Зазначимо, що перейменування торкнулося і Миколаєва, хоча мер Олександр Сєнкевич вже прийняв рішення ще у лютому. В ОДА знайшли ще 25 вулиць, парків та скверів, які змінять назви за законами про декомуназацію. Деякі з них багато миколаївців не знають, адже вони віддалені. Але є наближені до центру. Зокрема вулиця Паризької Комуни тепер носитиме ім'я журналіста Георгія Гонгадзе.

Крім того, вшанували людей, ім'я яких "на слуху": вул. Піонерську перейменували на Андрія Балагана, учаника АТО, який загинув в боях за Мар'їнку, а вул. Жукова на Андрія Антонюка, відомого художника Миколаєва. При перейменуванні керувалися і законом про вшанування українських борців за незалежність, тому деякі вулиці носитимуть їхнє ім'я.

Так, вул. Батуріна перейменували на Олеся Бердніка (український письменник-фантаст, двічі репресований), провул. Островського - Феодосія Камінського (вчений-арехолог, етнолог, народився та похований у Миколаєві), провул. Піонерський - Марії Рибальченко (активна підпільниця ОУН у Миколаєві, страчена німцями), вул. Коларівська у Тернівці - вул. Бойко-Блохіна (літературознавець, громадський діяч), вул. Колараво також Тернівці - Ілька Борщака (історик, дипломат УНР), пров. Радгоспний (Тернівка) - пров. Героїв Крут, вул. Терешкової - Пилипа Орлика, вул. Ватутіна - Гетьмана Сагайдачного, вул. Ленінградська - Олега Ольжича, вул. Кіровоградська (Тернівка) - вул. Омелянович-Павленка (генерал-полковник армії УНР), пр. Героїв Сталінграду - просп. Героїв України, вул. Червонодонська (Матвіївка) - Сергія Гайдученка (арехолог, краєзнавець), вул. Іванова (Тернівка) - вул. Втората (історична назва), вул. Радсадівська (Мала Корениха) - вул. Скаржинського, вул. Островського - вул. Юрка Тютюника (генерал армії УНР), пров. Радсадівський - пров. Григорія Ґе (засновник миколаївської бібілотеки, яка зараз носить ім'я Гмирьова), вул. Гмирьова - вул. В'ячеслава Чорновола, пров. Литовченка - пров. Богоявленського повстання (Корабельний район, тоді Богоявленський, повстав проти більшовиків), вул. Горького - вул. Дмитра Яворницького (історик, етнограф), вул. Правди - Олега Григор'єва (організатор миколаївської школи боксу, учасник Другої світової, в'язень концтабору), пров. Січневий - пров. Петра Саранчука (вояк УПА, двічі засуджений за антирадянську діяльність). Крім того, сквер імені Гмирьова, що біля університету імен Сухомлинського, відтепер має назву Університетський.

За словами начальника управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Станіслава Мартиросова, який представляв результати перейменування, прислухалися і до громади, наприклад з Тернівкою. Але були спірні питання. Наприклад, чи змінювати назву вул. Паризької Комуни, адже паризькі комунари боролися за справедливість, і у Франції станція метро має таку назву. Але комуністичним режимом їхні дії використали для пропаганди. Тому вулиця декомунізована.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв