ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Декомунізували: у Миколаєві з'явився проспект Центральний і район Інгульський

Документ про перейменування мер підписав 19 лютого
Depo.Миколаїв
25 лютого 2016 15:52
ФОТО: depo.ua
Декомунізували: у Миколаєві з
Декомунізували: у Миколаєві з'явився проспект Центральний і район Інгульський

Протягом місяця у Миколаєві проводилося опитування і голосування щодо перейменування вулиць, скверів та інших об'єктів у місті за законами про декомунізацію. Нарешті стали відомі результати. Так, Ленінський район тепер має назву Інгульський. Про це повідомляє Depo.Миколаїв.

В цілому у Миколаєві декомунізація торкнулася 130 об'єктів - вулиць, провулків, одного району, скверів, парків. Наприклад, проспект Леніна тепер має назву Центральний. За словами мера Олександра Сєнкевича, спеціально винаймали компанію, яка провела опитування. Свою думку висловили 2000 миколаївців - за результатами і перейменували проспект.

Головній вулиці міста повернули назву Соборна. Проспект Жовтневий тепер має історичну назву - Богоявленський, Кіровський проїзд - Троїцький, площа імені 61-го комунара - Адміралтейська, Піонерський сквер - сквер Юних героїв, Пролетарський сквер - Манганарівський, Сиваський сквер - Аркасівський, парк Ленінського комсомолу - парк "Юність", парк Петровського -  парк Народний сад. Вулицю Леніна у Матвіївці перейменували на Матвіївську. Тут прийняли думки людей, а не рішення комісії.

Вулиця Чигрина відтепер Погранична - за історією, Скороходова - Кузнецька. Карла Маркса - Андрія Шептицького, а Карла Лібкнехта - ребе Шнеєрсона. З останньою пішли на зустріч єврейській громаді. Вулиця Васляєва відтепер Театральна. Хоч мер і зазначає, що цю назву не хотіли змінювати, оскільки Васляєв зробив багато для міста. Вулиця "Правди", яка викликала багато суперечок серед членів комісії і громадськості, змінить назву тільки у написанні - Правди, без лапок, і з іншим змістом, а не на честь радянської газети.

Мер підбиває підсумок, що всі люди не залишаться задоволеними перейменуванням. Всі нові назви миколаївці сьогодні ввечері можуть дізнатися на сайті міськради.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв