Декомунізували: у Миколаєві з'явився проспект Центральний і район Інгульський
Документ про перейменування мер підписав 19 лютого
- Миколаїв
-
25 лютого 2016 15:52

Протягом місяця у Миколаєві проводилося опитування і голосування щодо перейменування вулиць, скверів та інших об'єктів у місті за законами про декомунізацію. Нарешті стали відомі результати. Так, Ленінський район тепер має назву Інгульський. Про це повідомляє Depo.Миколаїв.
В цілому у Миколаєві декомунізація торкнулася 130 об'єктів - вулиць, провулків, одного району, скверів, парків. Наприклад, проспект Леніна тепер має назву Центральний. За словами мера Олександра Сєнкевича, спеціально винаймали компанію, яка провела опитування. Свою думку висловили 2000 миколаївців - за результатами і перейменували проспект.
Головній вулиці міста повернули назву Соборна. Проспект Жовтневий тепер має історичну назву - Богоявленський, Кіровський проїзд - Троїцький, площа імені 61-го комунара - Адміралтейська, Піонерський сквер - сквер Юних героїв, Пролетарський сквер - Манганарівський, Сиваський сквер - Аркасівський, парк Ленінського комсомолу - парк "Юність", парк Петровського - парк Народний сад. Вулицю Леніна у Матвіївці перейменували на Матвіївську. Тут прийняли думки людей, а не рішення комісії.
Вулиця Чигрина відтепер Погранична - за історією, Скороходова - Кузнецька. Карла Маркса - Андрія Шептицького, а Карла Лібкнехта - ребе Шнеєрсона. З останньою пішли на зустріч єврейській громаді. Вулиця Васляєва відтепер Театральна. Хоч мер і зазначає, що цю назву не хотіли змінювати, оскільки Васляєв зробив багато для міста. Вулиця "Правди", яка викликала багато суперечок серед членів комісії і громадськості, змінить назву тільки у написанні - Правди, без лапок, і з іншим змістом, а не на честь радянської газети.
Мер підбиває підсумок, що всі люди не залишаться задоволеними перейменуванням. Всі нові назви миколаївці сьогодні ввечері можуть дізнатися на сайті міськради.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв
Всі новини на одному каналі в Google News
- 15:25"Липові" працівники та привласнені чужі премії: На Миколаївщині судять посадовців Нацпарку ФОТО
- 09:26 За добу відбулось 184 боєзіткнень: у Генштабі ЗСУ повідомили про ситуацію на фронті
- 22:44 З 2026 року українці щороку платитимуть більше за електроенергію
- 22:11 Ворожа армія дещо зсунула акценти наступу: На яких напрямках сьогодні атакували найбільше
- 19:56Водогін Миколаєва забезпечуватиме 120 тисяч кубометрів води на добу для домогосподарств, — Юлія Свириденко
- 13:15У Миколаєві запрацює новий магістральний водогін: прісна вода з'явиться вперше з 2022 року ФОТО
- 23:20Українців чекають зміни у мобілізації, - ОПУ
- 22:44 Сьогодні окупанти 122 рази намагалися прорвати лінію фронту: Де найзапекліші бої
- 09:03В Укргідрометцентір спрогнозували, якою буде погода в Україні у вересні
- 12:15Фатальна ДТП: На трасі Дніпро - Миколаїв перекинувся рейсовий автобус з пасажирами
- 09:13 За минулу добу на фронті відбулося 182 бойових зіткнення, - Генштаб ЗСУ
- 12:12 Рашисти в Україні зруйновали та пошкодили понад півтори тисячі пам’яток культурної спадщини та майже 2,4 тисячі об’єктів культурної інфраструктури
- 09:19 Ситуація на фронті: дані Генштабу ЗСУ
- 23:13 Ситуація на фронті: Атаки ворога не вщухають
- 23:33 У Держстаті планують до кінця 2025 року "порахувати" всіх українців
- 22:22 Більше сотні разів за добу ворог атакував лінію фронту
- 19:59 Чоловіки до 22 років зможуть виїжджати за кордон, - Свириденко
- 09:13 На фронті окупанти 179 разів намагалися прорвати оборону ЗСУ
- 09:23 У Генштабі ЗСУ повідомили про ситуацію на ключових напрямках фронту: 143 боєзіткнення за добу