Декомунізували: у Миколаєві з'явився проспект Центральний і район Інгульський

Документ про перейменування мер підписав 19 лютого

Протягом місяця у Миколаєві проводилося опитування і голосування щодо перейменування вулиць, скверів та інших об'єктів у місті за законами про декомунізацію. Нарешті стали відомі результати. Так, Ленінський район тепер має назву Інгульський. Про це повідомляє Depo.Миколаїв.

В цілому у Миколаєві декомунізація торкнулася 130 об'єктів - вулиць, провулків, одного району, скверів, парків. Наприклад, проспект Леніна тепер має назву Центральний. За словами мера Олександра Сєнкевича, спеціально винаймали компанію, яка провела опитування. Свою думку висловили 2000 миколаївців - за результатами і перейменували проспект.

Головній вулиці міста повернули назву Соборна. Проспект Жовтневий тепер має історичну назву - Богоявленський, Кіровський проїзд - Троїцький, площа імені 61-го комунара - Адміралтейська, Піонерський сквер - сквер Юних героїв, Пролетарський сквер - Манганарівський, Сиваський сквер - Аркасівський, парк Ленінського комсомолу - парк "Юність", парк Петровського -  парк Народний сад. Вулицю Леніна у Матвіївці перейменували на Матвіївську. Тут прийняли думки людей, а не рішення комісії.

Вулиця Чигрина відтепер Погранична - за історією, Скороходова - Кузнецька. Карла Маркса - Андрія Шептицького, а Карла Лібкнехта - ребе Шнеєрсона. З останньою пішли на зустріч єврейській громаді. Вулиця Васляєва відтепер Театральна. Хоч мер і зазначає, що цю назву не хотіли змінювати, оскільки Васляєв зробив багато для міста. Вулиця "Правди", яка викликала багато суперечок серед членів комісії і громадськості, змінить назву тільки у написанні - Правди, без лапок, і з іншим змістом, а не на честь радянської газети.

Мер підбиває підсумок, що всі люди не залишаться задоволеними перейменуванням. Всі нові назви миколаївці сьогодні ввечері можуть дізнатися на сайті міськради.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв