У Миколаєві АТОшника, який побив чоловіка та підвісив його на вішалці, звільнили від покарання

26-річний учасник бойових дій на ґрунті "раптової неприязні" зламав чоловіку ребро, наробив синців та "причепив" руки на вішалку
Depo.Миколаїв
28 жовтня 2016 09:19
ФОТО: depo.ua
У Миколаєві АТОшника, який побив чоловіка та підвісив його на вішалці, звільнили від покарання
У Миколаєві АТОшника, який побив чоловіка та підвісив його на вішалці, звільнили від покарання

Апеляційна інстанція відхилила апеляцію прокурора, який вважав незаконним звільнення від кримінальної відповідальності учасника бойових дій. Про це Depo.Миколаїв повідомили в прес-службі апеляційного суду області.

Апеляційну скаргу розглядала колегія суддів у складі Ірини Значок, Олени Фаріонової, Наталі Чебанової-Губаревої. Заступник прокурора Миколаївської області оскаржував ухвалу Першотравенського міськрайонного суду Миколаївської області від 21 квітня. Згідно з нею жителя Першотравенська 1990 року народження звільнили від кримінальної відповідальності за заподіяння середньої тяжкості тілесних ушкоджень, оскільки потерпілий відмовився від обвинувачення. Цією ж ухвалою обвинуваченого звільнили від кримінальної відповідальності за незаконне позбавлення волі потерпілого - у зв'язку зі зміною обстановки.

Житель Першотравенськ обвинувачувався в тому, що 21 січня у місті на ґрунті раптово виниклих неприязних стосунків умисно завдав не менше десяти ударів потерпілому К. руками і ногами. Внаслідок чого зламав останньому ребро, спричинив синці та поранив ліву руку. Такі ушкодження здоров'я кваліфікуються як середньої тяжкості за ознакою тривалості розладу здоров'я.

Крім того, використовуючи мотузку, обвинувачений зв'язав за спиною потерпілому руки та закріпив мотузку на вішалці для одягу, що була прибита до стіни будинку. В такому положенні потерпілий перебував близько двадцяти хвилин, не мав змоги вільно його залишити та вибрати за своєю волею місце свого перебування.

Під час підготовчого судового засідання клопотання потерпілого про закриття провадження суд першої інстанції визнав підставою для закриття кримінального провадження за всіма статями обвинувачення. Однак, прокурор з таким рішенням суду не погодився і подав апеляцію, в якій вказав, що, на його думку, судом не враховано, що обвинувачуваний вчинив декілька злочинних діянь, які становлять два окремі склади злочини та утворюють реальну сукупність. Це виключає можливість звільнення його від кримінальної відповідальності як особи, яка вперше вчинила злочин невеликої або середньої тяжкості.ї

Суду надали матеріали про те, що обвинувачений характеризується позитивно, був мобілізований та має статус учасника бойових дій, раніше до кримінальної відповідальності не притягувався, повністю визнав себе винним та сприяв розкриттю злочину, щиро кається у вчиненому, не має жодних претензій з боку потерпілого, вказала, що обстановка змінилась настільки, що ця особа на теперішній час дійсно втратила суспільну небезпечність.

"Аргументуючи належним чином свої висновки щодо звільнення особи від кримінальної відповідальності на підставі положень ст. 48 КК України, апеляційна інстанція скаргу заступника прокурора Миколаївської області залишила без задоволення, а ухвалу суду першої інстанції без зміни", - йдеться в повідомленні.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з 26 жовтня може бути оскаржена в касаційному порядку протягом трьох місяців.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв