У Миколаєві 25-річна породілля впала в кому і померла: Управління охорони здоров'я не коментує

У молодої жінки завмер плід та, незважаючи на високий тиск, її відправили народжувати природним шляхом: під час пологів в неї стався інсульт
Depo.Миколаїв
1 листопада 2016 17:49
ФОТО: depo.ua
У Миколаєві 25-річна породілля впала в кому і померла: Управління охорони здоров
У Миколаєві 25-річна породілля впала в кому і померла: Управління охорони здоров'я не коментує

У Миколаєві після пологів в пологовому будинку №1 25-річна дівчина впала в кому, після чого через тиждень померла в лікарні швидкої медичної допомоги. Про це повідомляє Depo.Миколаїв з посиланням на "Преступности.Нет".

Виданню про смерть породіллі повідомили її друзі, посилаючись на скаргу на сайті "Електронна книга скарг України". Зазначається, що жителька Миколаєва Наталія Науменко чекала другу дитину і була повністю здоровою. "13 жовтня вона звернулася за допомогою на консультацію до свого лікаря-гінеколога Кушнаренко, яка поставила діагноз завмирання плода і направила в пологовий будинок №1 для проведення штучних пологів. Жінку з тиском 200 Мрт змусили народжувати природним шляхом померлу дитини. Причина подальшої хвороби - обширний крововилив в мозок, інсульт, кома третього ступеня", - йдеться в заяві.

Вказується, що лікарі пологового будинку №1 на наступний день після цих важких пологів, інсульту і коми переправили її в ЛШМД в відділення реанімації. За шість днів після операції, 20 жовтня, Наталя померла.

У Миколаєві 25-річна породілля впала в кому та померла: Управління охорони здоров'я не коментує

У коментарі виданню головний лікар Лікарні швидкої медичної допомоги Олександр Дем'янов підтвердив факт смерті дівчини в стінах його лікувального закладу. За його словами, хвора поступила до них в стані коми з крововиливом в мозок. "Вона прийшла в жіночу консультацію зі скаргами на головні болі і загальну слабкість. Там вирішили перевірити стан плода, направили на УЗД, де виявили смерть плоду. Це був 32 тиждень, початок восьмого місяця. Швидше за все, пішла інтоксикація за рахунок замерзлої вагітності. Її направили на розродження (інструментальне, ручним способом, медикаментозне завершення пологового акту, - ред.), під час якого у неї стався гіпертонічний криз, а за 12 годин після нього - крововилив у мозок, тобто інсульт... Ми її забрали в той же день, коли все це виявилося", - повідомив Дем'янов.

За його словами, це були вихідні дні на честь святкування Дня захисника України, тому довелося викликати лікарів з 4-ї міської лікарні, ЛШМД і станції переливання крові, щоб провести їй трепанацію черепа. "Ми не могли її оперувати в той же день, коли вона до нас поступила, тому що у неї погане згортання крові, а тому потрібна була тромбомаса... Ми вивели на ранок у вихідний практично всю станцію переливання крові, щоб підготувати для неї тромбомасу, під прикриттям якої я її прооперував з Картошкіним (нейрохірург ЛШМД Миколаєва, - ред.)", - додав головний лікар ЛШМД Миколаєва.

Під час операції, як каже Дем'янов, він зафіксував практично повністю відсутність здорового речовини правої сфери мозку: "Сталося буквально розплавлення". За п'ять днів Наталя померла у лікарні. "Чотири рази була зупинка серця, три рази ми її успішно реанімували, на четвертий раз неуспішно, і вона померла", - констатував лікар.

За його словами, у загиблої виявили вроджену аномалію судин, на тлі якої і стався крововилив. "Тут це фатальний збіг гіпертонічного кризу і наявної вродженої патології", - зробив висновок Олександр Дем'янов.

В Управлінні охорони здоров'я Миколаївської ОДА відмовилися коментувати цю ситуацію, пославшись на те, що відкрито кримінальне провадження у цій справі. У відділі комунікації Головного управління Нацполіції в Миколаївській області підтвердили, що за фактом смерті після пологів 25-річної жительки Миколаєва Заводський відділ поліції відкрив кримінальне провадження і почав розслідування за частиною 1 статті 140 Кримінального кодексу України ("Неналежне виконання медичним працівником своїх професійних обов'язків").

Власні джерела видання в поліції Миколаївської області підтвердили, що в ЛШМД Миколаєва Наталія Науменко надійшла 14 жовтня з діагнозом післяпологова антінатальная загибель плода, прееклампсія тяжкого ступеня, еклампсія післяпологового періоду, ускладнена гострим порушенням мозкового кровообігу за гоморальному типу з крововиливом тім'яно-потиличної області з проривом в шлунку мозку, субдуральна і внутрішня мозкова гематома, кома.

У свою чергу, в довідці про причину смерті дівчини зазначено, що вона померла від набряку і лекроза головного мозку, крововиливу в мозок і об'ємного пошкодження головного мозку. 

Як відомо, головний лікарем пологового будинку №1 міста Миколаєва з 1985 року є колишній депутат Миколаївської міської ради від "Партії регіонів" Євген Волохов.

Нагадаємо, в 2013 році жителька Миколаєва звинувачувала в смерті своєї ненародженої дитини лікарів жіночої консультації №2 пологового будинку №1 Миколаєва, які в результаті розглядів "відбулися" доганами і напрямком на курси підвищення кваліфікації.

Раніше повідомлялося, що на Миколаївщині гінеколога, з чиєї вини загинуло немовля, звільнили за пиятику.

Фото: стотрінка у соцмережі.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв