Це все наслідки "ментовкі", - правозахисник про події на Миколаївщині

Борис Захаров вважає, що події в Кривому Озері наслідки радянської та пострадянської міліції
Depo.Миколаїв
25 серпня 2016 17:04
ФОТО: depo.ua
Це все наслідки "ментовкі", - правозахисник про події на Миколаївщині
Це все наслідки "ментовкі", - правозахисник про події на Миколаївщині

У Миколаївській області, не була проведена повністю реформа поліції, тільки у Миколаєві. Про це заявив правозахисник Борис Захаров, передає Depo.Миколаїв з посиланням на "5 канал".

"Це все наслідки міліції попередньої – "ментовкі", тобто наслідки радянської та пострадянської міліції. Ми бачимо, що зараз нульова толерантність до таких речей, тобто справа ледь не закінчилася самосудом, люди зібралися, фактично вчинили бунт, і ледь не розправилися з тими хто скоїв вбивство", - зазначив правозахисник.

"У цьому регіоні, у Миколаївській області, не була проведена реформа. Там ще не зробили сили швидкого реагування, тільки у самому місті Миколаєві, а в області, ще не проведена реформа. І ми бачимо, що це коштує життя людям, тому треба на цьому не економити і проводити реформу якомога швидше. Ми маємо розуміти, що реформа поліції – це дуже важливо", - додав він.

Захаров наводить статистику, що кількість катувань і поганого поводження зменшилася фактично у два рази у порівнянні з міліцією при Януковичі.

"Близько мільйона людей страждало від незаконного насилля в рік і близько 120 тис. від катувань. Зараз Харківським інститутом соціальних досліджень проведені аналогічні дослідження і виявлено, що 63 тис. постраждалих від катувань і понад 400 тис. від незаконного насильства. Якщо ми рахуємо, що зараз рівень агресії у суспільстві вищий, зараз йде війна, такі речі під час війни зазвичай навпаки, тобто сплеск насильства відбувається, томи констатуємо різке зменшення", - зазначив правозахисник.

Нагадаємо, понад 100 мешканців селища Криве Озеро, що на Миколаївщині, намагалися вчинити самосуд на шістьма поліцейськими. Люди звинуватили правоохоронців у вбивстві місцевого мешканця.

Хроніку подій у Кривому Озері читайте тут: На Миколаївщині поліцейські забили чоловіка.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв