Це була цілеспрямована акція, - директор Миколаївського зоопарку про отруєння барса і пуми

Наразі проводиться експертиза: якщо факт отруєння підтвердиться, поліція розпочне слідство
Depo.Миколаїв
30 серпня 2016 10:49
ФОТО: depo.ua
Це була цілеспрямована акція, - директор Миколаївського зоопарку про отруєння барса і пуми
Це була цілеспрямована акція, - директор Миколаївського зоопарку про отруєння барса і пуми

Самця снігового барса на призвісько Гаспар спеціально привезли до Миколаєва з Франції задля розведення. Місяць тому від нього народилося троє кошенят. На вихідних Гаспар помер. За попередньою версією, його отруїли. Про це повідомляє Depo.Миколаїв з посиланням на "Надзвичайні новини".

У неділю пообіді відвідувачі зоопарку помітили, що тварині зле і сповістили співробітників. "Кішка виходила піною, поводила себе хворобливо, метушилася, падала на задні ноги. Ми намагалися зробити все, що в наших силах. Але відбулося все дуже швидко. Кішка померла протягом години, навіть менше", - розповідає страший науковий співробітник Миколаївського зоопарку Віктор Д'яконов.

Врятувати сніжного барса не вдалося. Проби зі шлунку направили на експертизу. Її результати будуть за 10 днів. У зоопарку вневнені: сталося навмисне вбивство. "Припускаємо, чим отруїли, тому що картина ідентична отруєнню собак, коли їх труять одним препаратом. Не буду його назвати, щоб не побігли його купувати. Препарат, який дають людям, що хворіють певною хворобою: для людей - це ліки, а для собак, в меншому ступені кішок, - це отруйна речовина, яка моментально призводить до погибелі. Протягом години тварина гине", - зазначає директор зоопарку Володимир Топчий.  

Це вже не перший випадок вбивства тварин в зоопарку. 24 серпня за подібних обставин загинула самка пуми Агата. "Це була самка, яка неодноразово давала потомство, була вирощена з дитинства в зоопарку. Не можна сказати, що ручна. Але дуже лояльна до людей. Це був шок", - зазначає Д'яконов.

Того разу співпробітники зоопарку не повірили, що стався жахливий нещасний випадок. Але минуло менше тижня і у той самий спосіб загинув сніжний барс. "Це була цілеспрямована акція. Думаю, що це пов'язано з тим, що 24 числа в нас загинула пума. Ми ще сумнівалися. В неї були такі ж самі симптоми, як і у сніжного барса. Ми не хотіли в це вірити. Ми відправили на дослідження вміст кишківника і пуми, і сніжного барса. У нас 24 раптово загорілося сухе листя в зоопарку. Ніколи нічого не горіло. А тут швидко, в декількох місцях. Викликали пожених. Загасили", - розповідає Топчий.

Після загибелі снігового барса співробітники зоопарку викликали поліцію. Слідчо-оперативна група зафіксувала подію. Відомості внесли до журналу Єдиного обліку, наразі триває перевірка. 

Ті, хто скоїв вбивство, напевно знали, що сніговий барс внесений до Червоної книги і його втрата боляче вдарить по програмі збереження цих тварин. Близько місяця тому від Гаспара народилися троє кошенят, які зараз з самицею перебувають у сусідньому вольєрі. Це було переше в Україні потомство ірбісів, отримане в неволі, й воно може стати останнім. Це одні з найбільш рідкісних кішок. 

Результати експертиз обіцяють за тиждень. Якщо підтвердиться факт отруєння, буде відкрито кримінальне провадження. Поки тварини під посиленим наглядом. Кервництво зазначає, що потрібно посилювати заходи безпеки, встановити камери спостереження, але на все це потрібні чималі кошти.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв