Три версії звільнення миколаївського губернатора

Після зняття Мерікова з посади у Миколаєві побоюються "владного колапсу"

Три версії звільнення миколаївського губ…

Сьогодні Президент України Петро Порошенко поставив жирну крапку в списку гучних корупційних скандалів у Миколаївській ОДА та облраді. Арсеній Яценюк, що покинув пост прем’єр – міністра, більше не зміг захищати свого ставленика Вадима Мерікова і він також пішов у відставку.

Існує три основні версії, чому Порошенко вирішив долю голови Миколаївської ОДА.

І. Не пощастило

За першою з них, на звільнення Мерікова вплинули два гучні корупційні скандали, які не могли пройти не поміченими та сильно вдарили по іміджу губернатора. Затримання заступника голови Миколаївської ОДА Миколи Романчука продемонструвало, що працівники ОДА не лише не боролися з корупцією, а ще й її покривали. Розслідування у справі миколаївського "Тутанхамона" ще триває, тож поки не відомо, яких ще високо посадовців він потягне за собою та чиї призвища значаться у "чорній бухгалтерії" Романчука. Другий скандал застав і Порошенка, і Мерікова зненацька. На одній з небагатьох сесій облради, що проходила без голови ОДА, журналіст впіймав депутата від БПП Федора Барну на звітуванні кримінальному авторитету "Мультику" щодо голосування по Вознесенському кар’єру. Примітно, що Романчук і Барна попалися на лобіюванні рішень стосовно видобутку державних надр. Щоб не знищувати свій імідж остаточно, Порошенко вирішив все-таки дати можливість Мерікову піти самостійно та назвав це "політичною відповідальністю".

І тут варто враховувати, що Меріков ніколи не був людиною президента, а останнім часом орієнтувався на Арсенія Яценюка. Під час свого губернаторства він встиг посваритися з кількома нардепами від БПП. Крім того, гучний корупційний скандал став прекрасним приводом для нового генпрокурора Юрія Луценка показати себе в дії.

ІІ. Корупційний слід

З іншого боку, не можна виключати й того, що після гучного затримання посадовців облдержадміністрації, правоохоронці нарили якісь компрометуючі матеріали і на самого губернатора. І тому відставка – найкращий вихід з даного корупційного скандалу, як для президента так і для самого губернатора.

ІІІ. Жертва містечкової боротьби за губернаторське крісло

І за останньою версією, головною причиною звільнення Мерікова була боротьба за крісло голови ОДА. На нього претендують одразу два нардепи: Давид Макар’ян та Андрій Вадатурський. В ЗМІ неодноразово з’являлась інформація про те, що фірма "ЄЛК – Буд", що фігурує у "справі Романчука" є підставною та пов’язана з Макар’яном, а "операція" по зняттю Мерікова готувалась вже давно. Фірма ТОВ "ЄЛК-Буд" зі статутним капіталом всього в 10 тис. гривен була зареєстрована всього 4 місяці тому у будівлі, що належить громадянці Ізраїлю, невістці нині покійного Семена Аксендлера, в минулому близького друга сім'ї Макар'ян.

Син мільйонера та власника агрохолдингу "Нібулон" Андрій Вадатурський також проявляв інтерес до посади та постійно звинувачував Мерікова в корупції та зловживанні владою. Вважається, що саме Олексій Вадатурський, що має тісні контакти з президентом, вів переговори про зняття Мерікова та призначення свого сина. Останні два корупційні скандали лише зіграли йому на руку в даному питанні.

Після зняття Мерікова з посади у Миколаєві побоюються "владного колапсу", адже сьогодні всією областю управляє лише один з заступників голови ОДА В’ячеслав Бонь. Крісло губернатора пустує, Порошенко заявив, що нового голову ОДА обиратимуть на конкурсі. Романчук знаходиться у в’язниці, Оксана Янішевська в декретній відпусці. Фактично Бонь сидить одразу на чотирьох керівних посадах, хоча сам неоднократно заявляв, що взагалі не претендує на якусь з них.
До чого призведуть такі кадрові рішення поки невідомо, але бажаючих скористатись відсутністю влади, щоб вирішити свої питання вдосталь.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme