ТОП-7 наймоторошніших місць Миколаєва

Рейтинг найстрашніших місць, куди краще не потикатися

ТОП-7 наймоторошніших місць Миколаєва…

Миколаїв – старе місто з цікавою історію. В ньому чимало визначних місць, декілька театрів та музеїв з насиченою експозицією, які полюбляють туристи. Але для миколаївців воно має іншу сторону: є місця, куди пересічний мешканець воліє краще не потикатися.

Depo.Миколаїв склав ТОП наймоторошніших місць Миколаєва, від яких, подекуди, кров стине в жилах.

Мікрорайон Темвод – Миколаївський Бухенвальд (місце розстрілу понад 30 тисяч військовополонених)

На території заводського селища Темвод, побудованого ще в 1930-ті, в період окупації діяв табір для радянських військовополонених "Шталаг-364". Він був одним з найбільших регіональних таборів на півдні України. Мав філії в Первомайську, Вознесенську, Новій Одесі, Себиному, на суднобудівних заводах імені Андре Марті, 61 Комунара, потім - в Херсоні та Одесі.

ТОП-7 наймоторошніших місць Миколаєва - фото 1

Комплекс споруд цього табору складався з 26 двоповерхових бараків з розрахунку на 70 тисяч полонених. Звірства, які вчинялися в концтаборі, були не меншими, ніж у сумно відомому на весь світ "Освенцемі". Жертв катували, доводили до канібалізму та морально знищували.

ТОП-7 наймоторошніших місць Миколаєва - фото 2

За роки фашистської окупації в "Шталаг-364" загинули майже всі, а це - до 70 тисяч осіб. Останні 30 тисяч віддали душу на початку 1944 року. Нових жертв примушували виривати небіжчиків-полонених і спалювати, щоб радянські війська потім не змогли оцінити масштабів злодіянь. Згодом такий же фінал чекав і на інших ув'язнених. Тільки частину військовополонених чекала інша доля: кого не встигли знищити, вивезли в "Дулаг-162" (листопад 1943 р. - 27 серпня 1944 р.), інших - у "Шталаг Європи".

ТОП-7 наймоторошніших місць Миколаєва - фото 3

Сьогодні від колишніх жахіть залишилась лише напівзруйнована арка з табличкою: "Тут в період фашистської окупації розташовувався концтабір, в якому було знищено більше 30 тисяч радянських військовополонених та мирних громадян. Пам’ять про загиблих за свободу і незалежність нашої батьківщини житиме вічно!".

ТОП-7 наймоторошніших місць Миколаєва - фото 4

Лазурна, 40

Дванадцятого травня 2014 року близько 12:40 Миколаїв сколихнув вибух у житловому будинку на Лазурній, 40. Вибух був такої сили, що його чули за декілька кварталів від епіцентру.

ТОП-7 наймоторошніших місць Миколаєва - фото 5

Німа тиша після вибуху буквально зв’язала жителів будинку, які навіть у страшному сні не могли подумати, що таке може статися в їхньому житті. Трагедія забрала життя сімох людей, вижила лише одна жінка.

ТОП-7 наймоторошніших місць Миколаєва - фото 6

За збігом обставин, єдиною, хто залишився в живих була дружина Юрія Алфімова, який в такий жахливий спосіб вчинив самогубство. Родичі чоловіка, який пошкодив газове обладнання та розіслав знайомим прощального листа, до останнього відстоювали його невинуватість, але факти свідчили проти їх доводів.

ТОП-7 наймоторошніших місць Миколаєва - фото 7

Ірина Алфімова встигла врятувати власну дочку, яку відправила на вулицю, а сама кинулась до чоловіка, бо з квартири було чутно запах газу. Саму ж Алфімову втрятувала газова плита, яка захистила голову від пошкоджень.

ТОП-7 наймоторошніших місць Миколаєва - фото 8

Після цієї жахливої трагедії сотні людей залишились без даху над головою, але все-таки отримали допомогу від волонтерів, спонсорів та влади. Тепер вони живуть неподалік від місця вибуху та зі сльозами на очах згадують пережите.

ТОП-7 наймоторошніших місць Миколаєва - фото 9

За рік після вибуху будинок повністю розібрали, тож про той жах нагадують лише фото на сусідньому будинку і злощасна газова труба, яка виглядає з землі.

ТОП-7 наймоторошніших місць Миколаєва - фото 10

Мікрорайон Абіссінія (Залізничне містечко)

Залізничне поселення в одному з районів міста має погану славу. Через близькість залізничних колій до житлового сектору, декілька миколаївців вже загинули під колесами тепловозів. Більшість городян вважає це поселення кримінальним, адже воно сотні разів фігурувало в поліцейських зведеннях.

ТОП-7 наймоторошніших місць Миколаєва - фото 11

Також ці місця називають "Інвалідними хуторами", адже будинки тут передбачалися для інвалідів (ветеранів) Чорноморського флоту (переважно унтер-офіцерів і георгіївських кавалерів), які отримали каліцтва або здійснили подвиги під час Кримської війни 1853-1856 рр.

ТОП-7 наймоторошніших місць Миколаєва - фото 12

У радянський період цей район охопила самозабудова. На Абіссінії таємно селилися безпаспортні переселенці, волоцюги, криміналітет. В місті бурхливо розвивалось суднобудування та постійно не вистачало робочої сили.

ТОП-7 наймоторошніших місць Миколаєва - фото 13

У 60-80-х рр. ХХ ст. частина території, що належала раніше "Інвалідним хуторам", була направлена під масову житлову забудову. Сьогодні район виглядає як нагромадження маленьких куренів та провулків. Тут немає вулиць, а нумерація будинків хаотична.

Люди побоюються місцевих жителів та обходять район десятою дорогою.

Полігон твердих побутових відходів

Одне з найгидкіших місць Миколаєва – полігон твердих побутових відходів. Кожного року сюди звозять близько мільйону кубометрів сміття з усього міста, в якому порпаються безхатченки. На сьогоднішній день полігон заповнений на 75%.

ТОП-7 наймоторошніших місць Миколаєва - фото 14

За останні роки на полігоні було знайдено декілька трупів, в тому числі і новонарожених дітей. Криміналітет, намагаючись замести сліди своїх дій, ховає трупи на полігоні.

ТОП-7 наймоторошніших місць Миколаєва - фото 15

Найгірше, що звалище знаходиться по сусідству з приватним сектором, жителі якого страждають від постійних крадіжок безхатченків.

ТОП-7 наймоторошніших місць Миколаєва - фото 16

Також в сотні метрів від звалища знаходиться кладовище. Крайні могили погрузли в смітті. Вандали розбили половину пам’ятників та парканів в пошуках металолому.

ТОП-7 наймоторошніших місць Миколаєва - фото 17

Некрополь

Старовинне миколаївське кладовище, яке вражає своєю красою та розрухою. В не такому далекому минулому Некрополь вважався архітектурним шедевром, про що не скажеш зараз.

ТОП-7 наймоторошніших місць Миколаєва - фото 18

Ховати тут почали ще у XVIII столітті. Тут було закладено церкву "Усіх святих" (1807 рік), біля неї розташовано склеп сім’ї Аркасів, які зробили великий внесок у розвиток Миколаївщини та всієї України.

ТОП-7 наймоторошніших місць Миколаєва - фото 19

Сьогодні від колишньої величі практично нічого не залишилось. Величні скульптури розбито, склепи розграбовано. Безхатченки не гребують нічим та сплять на кістках великих миколаївців.

ТОП-7 наймоторошніших місць Миколаєва - фото 20

Миколаївцям страшно заходити на кладовище, яке могло б бути пам’яткою культури, адже на Некрополі вже декілька разів знаходили людські рештки та розчленовані тіла.

ТОП-7 наймоторошніших місць Миколаєва - фото 21

Зловмисника, який вбив та розчленував молоду жінку в січні 2016 року, правоохоронці досі не знайшли, хоча очевидці і склали фоторобот чоловіка.

Мікрорайон "Ялти"

Попова балка (історична назва мікрорайону "Ялти") - це довгий і глибокий яр в районі морського порту. В середині XIX саме тут з’явилось "підпільне" передмістя, яке населяв так званий "декласований елемент".

ТОП-7 наймоторошніших місць Миколаєва - фото 22

Колишні зеки, біднота та купці, які не мали коштів чи документів на життя в місті і стали засновниками мікрорайону "Ялти", який нагадував їм Кримські вулиці. В подальшому на місці стихійної торгівлі утворився морський торговий порт.

ТОП-7 наймоторошніших місць Миколаєва - фото 23

До сьогоднішнього дня цей район практично не змінився. Тут проживає багато циган, які торгують наркотиками. Через це в "Ялтах" нерідко бувають розбірки зі стріляниною.

ТОП-7 наймоторошніших місць Миколаєва - фото 24

Місцеві барони не допускали, щоб в їх справи втручалась поліція, тому самі розганяли бунтарів до приїзду правоохоронців.

ТОП-7 наймоторошніших місць Миколаєва - фото 25

Мирним миколаївцям, які, за збігом обставин, змушені жити в кримінальному районі, доводиться не солодко. Постійні крадіжки, наркоторгівля та кримінальні розбірки вже стали для них звичними. Саме тому, навіть вдень вулиці миколаївських "Ялт" безлюдні, а тих, хто ненароком забреде в чужий район чекає багато неприємних сюрпризів.

Старе кладовище

Старе кладовище в селі Лимани, що через річку від Заводського району Миколаєва, – видовище не для слабких духом. З землі на обриві стирчать труни та кістки хворих на віспу та чуму, яких ховали ще у XVIII столітті.

ТОП-7 наймоторошніших місць Миколаєва - фото 26

Хрести та рештки старовинних поховань змиває у Південний Буг. Найстрашніше те, що вони і досі можуть містити вірус віспи та чуми, яка панувала на даній території.

ТОП-7 наймоторошніших місць Миколаєва - фото 27

Така ж ситуація і на старому кладовищі в мікрорайоні Соляні. Близько 500 могил поступово сповзають у воду.

ТОП-7 наймоторошніших місць Миколаєва - фото 28

Про проблему відомо вже декілька років, але місцева влада досі її не вирішила, і поки що родичі людей, які тут поховані, намагаються самостійно закріпити могили.

ТОП-7 наймоторошніших місць Миколаєва - фото 29

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"