Швидка, мов блискавка, Харлан розповідає про секрет свого успіху

Швидкість руху шаблі можна порівняти зі швидкістю кулі, якою стріляє пневматичний пістолет
Швидка, мов блискавка, Харлан розповідає про секрет свого успіху
Швидка, мов блискавка, Харлан розповідає про секрет свого успіху

Під час змагань з фехтування на шаблях більшість людей не бачать моменту удару. Помітити те, що сталося за долі секунди, дуже складно. До появи електронної системи фіксації удару у спортивному фехтуванні робота суддів вимагала максимальної концентрації. Кліпнув оком – і пропустив випад, передає Depo.Миколаїв з посиланням на redbull.com.

Швидкість руху шаблі можна порівняти зі швидкістю кулі, якою стріляє пневматичний пістолет, а це 594 км/год. Як з нею справляються спортсмени? "Через високий рівень адреналіну, час для нас іде інакше", – пояснює олімпійська чемпіонка Ольга Харлан.

Щоб відбити удар шаблі, треба бути надзвичайно швидким. Секрет успіху тут не лише в тренованих рефлексах, але також правильному виборі положення тіла. Недаремно фехтування вважають одним з найбільш інтелектуальних видів спорту нарівні з шахами та деякими видами єдиноборств.

Важливий елемент фехтування – крок-випад. Швидкість виконання цього прийому професійним спортсменом можна порівняти зі стартом спортивного автомобіля. Що буде, якщо на стартовій прямій поруч з Ольгою поставити Олександра Гринчука, який бере "сотню" за 4 секунди? Багатьох здивує результат цього змагання.
"Фехтування – це дуже ефектний спорт, якщо стежити за ним", – говорить Ольга.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв