Швидка, мов блискавка, Харлан розповідає про секрет свого успіху

Швидкість руху шаблі можна порівняти зі швидкістю кулі, якою стріляє пневматичний пістолет
Depo.Миколаїв
17 червня 2016 10:12
ФОТО: depo.ua
Швидка, мов блискавка, Харлан розповідає про секрет свого успіху
Швидка, мов блискавка, Харлан розповідає про секрет свого успіху

Під час змагань з фехтування на шаблях більшість людей не бачать моменту удару. Помітити те, що сталося за долі секунди, дуже складно. До появи електронної системи фіксації удару у спортивному фехтуванні робота суддів вимагала максимальної концентрації. Кліпнув оком – і пропустив випад, передає Depo.Миколаїв з посиланням на redbull.com.

Швидкість руху шаблі можна порівняти зі швидкістю кулі, якою стріляє пневматичний пістолет, а це 594 км/год. Як з нею справляються спортсмени? "Через високий рівень адреналіну, час для нас іде інакше", – пояснює олімпійська чемпіонка Ольга Харлан.

Щоб відбити удар шаблі, треба бути надзвичайно швидким. Секрет успіху тут не лише в тренованих рефлексах, але також правильному виборі положення тіла. Недаремно фехтування вважають одним з найбільш інтелектуальних видів спорту нарівні з шахами та деякими видами єдиноборств.

Важливий елемент фехтування – крок-випад. Швидкість виконання цього прийому професійним спортсменом можна порівняти зі стартом спортивного автомобіля. Що буде, якщо на стартовій прямій поруч з Ольгою поставити Олександра Гринчука, який бере "сотню" за 4 секунди? Багатьох здивує результат цього змагання.
"Фехтування – це дуже ефектний спорт, якщо стежити за ним", – говорить Ольга.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв