ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Росіянин, що налагодив шахрайську схему у Миколаєві, може вийти під заставу 5 млн грн

Суд обрав йому та подільницям запобіжні заходи. Правоохоронці розшукують жертв горе-бізнесмена
Depo.Миколаїв
15 квітня 2016 17:51
ФОТО: depo.ua
Росіянин, що налагодив шахрайську схему у Миколаєві, може вийти під заставу 5 млн грн
Росіянин, що налагодив шахрайську схему у Миколаєві, може вийти під заставу 5 млн грн

Слідчий суддя Центрального районного суду Миколаєва Іван Дірко обрав запобіжні заходи двом громадянам, які підозрюються у шахрайстві, про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі суду.

Один із них - 32-річний громадянин Російської Федерації, уродженець міста Псков, за версією органу досудового розслідування запросив "на роботу" кількох жительок Миколаєва. Вони розміщували в газетах об'яви з пропозицією надати послуги з працевлаштування та оренди житла. Потім створювали хибне уявлення у громадянина про те, що той приходить до офіційного офісу фірми. З ним укладали фіктивну угоду, потім ошукували. До речі, підозрювані регулярно змінювали офіси, в яких вводили людей в оману.

Цікаво, що підозрюваний уже був судимий за шахрайство в Україні, однак був амністований.

Друга особа - 29-річна ніде не працююча жителька Миколаєва - виконувала, на думку слідчого, роль посередниці між росіянином та іншими "працівницями фірми" в Миколаєві. Клієнтам вона представлялася "офіс-менеджером", а в суді показала, що відправляла гроші обдурених людей росіянину, а той уже розподіляв між ними "заробітну плату". Також підозрювана розповіла, що подібні "офіси", за її інформацією, діяли в інших містах України, зокрема, Харкові, Дніпропетровську, Вінниці.

У слідства є підстави вважати, що загальна сума збитків, завданих постраждалим від діяльності групи громадянам, складає 29 тис. грн. Окрім того, слідчий заявив у суді про ще 58 заяв, поданих потерпілими до поліції. "І є підстави вважати, що на теперішній час встановлені не всі потерпілі" - підкреслив він.

Дії підозрюваних кваліфіковані за ч.4 ст.190 КК України - шахрайство, вчинене повторно організованою злочинною групою.

Суд вважає висунуту підозру обґрунтованою, тому задовольнив клопотання слідчого про обрання підозрюваним запобіжних заходів. Чоловікові суд ухвалив обрати захід у вигляді тримання під вартою, строком до 11 червня 2016 року, із можливістю внесення застави в розмірі 5 млн. гривень.

Жінці обрано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту, із дотриманням зобов'язання являтися на виклики слідчого, утримуватися від спілкування з підозрюваними, здати на зберігання до органів поліції закордонний паспорт тощо.

Щодо решти "працівниць офісу" поліцією вживаються відповідні процесуальні заходи.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв