Постамент Леніну на площі Соборній має зникнути з обличчя Миколаєва

Згідно рішення виконкому, до 15 серпня мають демонтувати постамент Леніну, а також монумент Чигрину біля автовокзалу
Depo.Миколаїв
24 червня 2016 09:40
ФОТО: depo.ua
Постамент Леніну на площі Соборній має зникнути з обличчя Миколаєва
Постамент Леніну на площі Соборній має зникнути з обличчя Миколаєва

У Миколаєві визначилися зі строками демонтажу декомунізованих пам'ятників, зокрема постаменту Леніна, який вже два роки "стирчить" на головній площі міста, та монументу Чигрину. Про це йшлося під час засідання виконкому сьогодні, 24 червня, повідомляє Depo.Миколаїв.

Згідно рішення виконкому, до 15 серпня мають демонтувати постамент Леніну, а також монумент Чигрину біля автовокзалу. На обеліску бійцям Червоної Армії, які загинули при переході через о.Сиваш у 1920 р. (Аркасівський сквер) вирішили змінити дошку з написами, а точніше повернути історичну. За часів радянської влади обеліск переробили. Тепер на пам'ятнику мають прибрати радянські плити та встановити нові з написами про те, що цей обеліск є частиною пам'ятника Героям війни 1812 року, який був встановлений миколаївцями у 1912 році. Демонтаж та виготовлення нових плит для монумента має забезпечити управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міськради.

Крім того, виконком дав добро на зберігання бронзової скульптури Леніна, погруддя Чигрина на постійній основі в Миколаївському обласному краєзнавчому музеї. А гранітіні блоки стилобатів на постаментів - у КП "Ритуальна служба".

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв