Екскременти чорних бакланів зупинили гідроагрегати Ташлицької ГАЕС

Одночасна зупинка двох машин роботою захисту згідно з заданим алгоритмом сталася 6 серпня о 21:16
Depo.Миколаїв
9 серпня 2016 16:44
ФОТО: depo.ua
Екскременти чорних бакланів зупинили гідроагрегати Ташлицької ГАЕС
Екскременти чорних бакланів зупинили гідроагрегати Ташлицької ГАЕС

Винуватцями зупинки гідроагрегатів Ташлицької ГАЕС стали продукти життєдіяльності чорних бакланів, які використовують опори та грозозахисні троси ВЛ-330 кВ у якості місць для посадки, про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі Южно-Української АЕС.

Одночасна зупинка двох машин роботою захисту згідно з заданим алгоритмом сталася 6 серпня о 21:16. Відхилень від параметрів нормальної експлуатації гідроагрегатів не було. Першопричиною роботи релейного захисту стало однофазне коротке замикання фази "А" ВЛ-330 кВ "Трихати" на відстані близько 1,7 км від шин ВРП-330 кВ ВП "Южно-Українська АЕС" на ділянці лінії, що не належить ЮУАЕС.

"Персонал каскаду перевірив правильність дії захисту та виконав огляд механічної частини гідроагрегатів, - повідомив заступник головного інженера каскаду ГЕС-ГАЕС Богдан Пахомов. - Відхилень не виявлено. За дві з половиною години машини було підключено до мережі в генераторному режимі".

З проблемою, коли причиною короткого замикання на високовольтних лініях стають продукти життєдіяльності пернатих, періодично стикаються електрики всього світу. Южно-українські гідроенергетики - не є винятком. Через пташиний послід неодноразово відбувалися однофазні короткі замикання фази "В" ВЛ-330 кВ "ТГАЕС-1", що призводило до її відключення дією релейного захисту. Останнє таке порушення в роботі сталося 30 вересня 2014 року. Перейнявши досвід колег, восени того ж року южно-українські енергетики встановили на високовольтній лінії додаткові пристрої, що захищають від птахів. Механічні відлякувачі стали ефективним засобом боротьби з чорними бакланами в початковий період їх використання. Згодом птахи звикли до механічних відлякувачів і перестали на них реагувати.

Для ефективнішої боротьби з пернатими ВП ЮУАЕС придбано біоакустичний відлякувач. Його роботу засновано на якісному цифровому відтворенні криків тривоги відлякуваних птахів, а також їх природних ворогів - хижаків. За інформацією начальника електроцеху каскаду ГЕС-ГАЕС Олега Агамалова, нині ведеться монтаж кабельної траси для підключення птаховідлякувачів типу "Орлан-1".

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв