План зонінгу Миколаєва нарешті очікують отримати за декілька місяців

Зонінгу у місті немає вже з 2012 року
Depo.Миколаїв
14 червня 2016 13:34
ФОТО: depo.ua
План зонінгу Миколаєва нарешті очікують отримати за декілька місяців
План зонінгу Миколаєва нарешті очікують отримати за декілька місяців

З 2012 року у Миколаєві немає плану зонінгу. Його намагалися розробити за часів міськради минулого скликання та навіть виділяли гроші. Проте результату не отримали. Депутати міськради 7-го скликання повернулися до питання і сьогодні, 14 червня, заслухали з цього приводу нового головного архітектора, про це повідомляє Depo.Миколаїв.

Слід додати, що на попередньому пленарному засіданні "опоблоківець" Андрій Яковлєв звернувся до мера з пропозицію негайно проголосувати за проект рішення з питання зонування і зачитав підготовлений ним проект рішення. Він наполягав, що необхідно дати доручення управлінню архітектури міськради протягом 2-х робочих днів почати процедуру підготовки регуляторного акта, щодо зонування територій і заборонивши передавати земельні ділянки до затвердження Плану зонування.

Тому пояснення давала новий головний архітектор Миколаєва Ганна Палєха. За її словами, половину шляху вже пройшли: регуляторний акт щодо затвердження плану зонування має розглянути профільна депутатська комісія та потім направити його на розгляд до Києва. А вже після цього затвердити зонінг має сесія міськради. Він буде діяти до затвередження оновленого Генплану.

"Опоблоківець" Ігор Дятлов знов вимагав строків виконання від Ганни Палєхи. Мер Олександр Сєнкевич зауважив, що строки не можна визначити, оскільки питання розглядається у Києві. Проте, за словами Палєхи, на рішення сессії з планом зонінгу мають вийти на серпень-вересень цього року.

Депутат Ростислав Філевський ("Самопоміч") хотів почути від головного архітектора, які є суперечності між зонінгом та генпланом Миколаєва. Якщо вони дійсно є, до відповідальності потрібно притягнути підрядника, який розробляв план зонування. Філевський пропонував провести експертизу, на яку ще мають виділити кошти.

Олена Кисельова (БПП) зазначила, що проблема із зонінгом тягнеться вже декілька років з моменту ухвалення "старого нового генплану". За її словами, "досконалості немає меж" і розробка зонінгу може розтягнутися ще на п'ять років. Погодилася з цим і головний архітектор.  

Нагадаємо, що з 1 січня вступила в законну силу стаття 24 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", згідно з якою, для виділення земельних ділянок місто повинен мати затверджений Генеральний план, План зонування території та детальний план території.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв