Нова Врадіївка: На шість поліцейських було лише два комплекти спецзасобів, - Хоменко

Поліцейський-АТОшник наполягає, що почав бити Цукермана гумовим кийком Ляхвацький
Depo.Миколаїв
1 вересня 2016 14:14
ФОТО: depo.ua
Нова Врадіївка: На шість поліцейських було лише два комплекти спецзасобів, - Хоменко
Нова Врадіївка: На шість поліцейських було лише два комплекти спецзасобів, - Хоменко

Заарештований поліцейський Микола Хоменко, який причетний до вбивства жителя Кривого Озера Олександра Цукермана, не визнає своєї провини, а саме перевищення службових повноважень. За його словами, він не бив Цукермана, адже йому було нічим. Про це Хоменко заявив під час розгляду апеляційеної скарги сьогодні, 1 вересня, повідомляє Depo.Миколаїв.

Як зазначає Хоменко, на момент прибуття на виклик до Цукерманів на шість поліцейських було лише два комплекти спецзасобів: два кийки, дві пари наручників. Один комплект був у Дениса Ляхвацького, якому крім перевищення службових повноважень інкримінують умисне вбивство, інший - у Романа Богача.

"У мене не було ніяких спецзасобів. Тому я не міг спецзасобами наносити тілесні ушкодження в той момент. Не бив ні руками, ні ногами: нас оглядали, в мене ніяких ушкоджень на руках, на ногах нічого не було. Я не бив", - розповідає Хоменко.

Суддя намагався прояснити, хто ж все-таки вбив Цукермана. Поліцейський заявив, що він перебував до того моменту, коли на нього надягнули кайданки. Потім він відійшов з дружиною Цукермана і збирав в неї пояснення: ці документи підписані нею. 

Хоменко зазначив, що у ніч вбивства був у складі групи швидкого реагування. Суддю здивувало те, що в них не було спецзасобів. Хоменко знов почав розповідати, що вони були у Романа Богача у службовій "сімці". Він же за вказівкою чергового, приїхав з Причипойдою та Ляхвацьким на другому авто - на "дев'ятці", де не було його спецзасобів. "Мій комплект спезасобів - гумовий кийок, кайданчки, балончик, бронежилет - перебували в машині, якою керував Богач. Він приїхав з оперативною групою і, певно, що з того автомобіля взяв Ляхвацький", - зазначив Хоменко.

Суддя також просив пояснити, чому Ляхвацький сів в авто, яке за ним не закріплено: "Тому що на автомобілі, де я чергував, Богач з оперативною групою виїхали на ДТП. Що я конкретно бачив: застосовував спецзасоби Ляхвацький", - відповів Хоменко.

Суддя також запитав, як тоді Ляхвацький, перебуваючи на місці з потерпілим, побіг до машини та взяв спецзасоби і зброю, яку привіз із собою, та повернувся. Крім того, яким чином ця зброя потрапила до машини, яка за ним не закріплена. Хоменко знайов виправдання: за його словами, він в той час вибігав, тому що Цукерман побіг до них з лопатою. Проте під час огляду місця події загадкову лопату так і не знайшли.

Крім того, суддя звернув увагу, що за словами жінки, Цукерман не міг йти і його довелося заводити, тому що він був п'яний. Як тоді він за 10 хвилин почав бігати з лопатою. За словами Хоменка, він бачив, як Цукерман вибігав з гаража, а далі він вибіг на 50-60 м на освітлену територію.

За питаннями судді Хоменко розповів, що кайданки у дворі Цукерману ніхто не надягав, а зробили це на вулиці - метрів за 50 від калитки. Суддя також зазначив, що за словами інших підозрюваних, вони вибивали лопату гумовим кийком, а потм надягнули кайданки: "Так, там Ляхвацький першим гумовий кийок застосовував. Я тоді перебував на освітленій території. Це все відбувалося на темній території", - відповів Хоменко.

Суддя побажав йому говорити правду, тоді щось може прояснитися. Хоменко також у коментарях журналістам ще раз наполягає, що не зробив нічого протиправного проти Цукермана.

"Ми приїхали, і я просто був присутній, які й інші члени оперативної групи. Я можу сказати за себе: я ніяких протиправних дій проти Цукермана не виконував. Я жодного разу його не вдарив нічим, тим більш, спеціальними засобами, в мене їх навіть не було", - сказав Хоменко.

Нагадаємо, що суд залишив під вартою Хоменка.

Повну хроніку подій в Кривому Озері читайте тут: Нова Врадіївка: На Миколаївщині поліція забила чоловіка насмерть.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв