ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Норвезький суд визнав, що у в'язниці порушували права терориста Брейвіка

Терорист домагався пом'якшення умов утримання і можливості спілкуватися з іншими ув'язненими
Depo.Миколаїв
20 квітня 2016 17:07
ФОТО: depo.ua
Норвезький суд визнав, що у в
Норвезький суд визнав, що у в'язниці порушували права терориста Брейвіка

Окружний суд Осло визнав, що права засудженої терориста Андерса Брейвіка порушувалися в тюрмі. Про це йдеться в оприлюдненому рішенні судді за поданою вбивцею позовом проти норвезького держави, повідомляє Depo.Миколаїв з посиланням на "ТАСС".

Суд визнав справедливими заяви вбивці з приводу того, що стосовно нього була порушена 3 стаття Європейської конвенції про захист прав людини і основних свобод про заборону тортур і такого, що принижує гідність. При цьому непереконливими були визнані доводи про те, що, строго обмежуючи переписку Брейвіка, норвезька держава також порушувала 8 статтю Конвенції, яка гарантує право на повагу до приватного життя людини.

Брейвік розповів суду про умови утримання у в'язниці.

"Заборона на нелюдське і принижуюче гідність поводження являє собою фундаментальну цінність демократичного суспільства", - йдеться в рішенні суду. Це право має дотримуватися, незважаючи ні на що, в тому числі при поводженні з терористами і вбивцями.

Згідно з рішенням суду, державі доведеться сплатити судові витрати позивача в розмірі 331 тис. крон ($ 41 тис.).

Подаючи скаргу, Брейвік домагався пом'якшення умов утримання і можливості спілкуватися з іншими ув'язненими, так як вже майже п'ять років перебуває в одиночній камері. На думку адвокатів, дані вимоги були виправдані, представники прокуратури ж в ході слухань наполягали на тому, що Брейвік вкрай небезпечний. На їхню думку, він здатний надихнути прихильників праворадикальної ідеології на нові теракти, внаслідок чого його контакти із зовнішнім світом повинні бути максимально обмежені.

Історія терактів

22 липня 2011 року прихильник праворадикальної ідеології привів у дію потужний вибуховий пристрій, закладений у одного з урядових будівель в центрі Осло, в результаті чого загинули вісім осіб і кілька сотень отримали поранення.

У той же день він влаштував бійню на острові Утойя, вбивши 69 і поранивши 66 осіб. В основному це були підлітки - учасники щорічного зльоту молодіжного крила норвезької соціал-демократичної Робітничої партії, в політиці якої Брейвік бачив причину багатьох проблем норвезького держави, однією з яких він вважав засилля мігрантів.

На даний момент терорист відбуває 21-річний термін ув'язнення (максимальний, згідно з норвезьким законодавством - прим. ТАСС). По суті, він є для "норвезького стрілка" довічним, так як може продовжуватися необмежену кількість разів, якщо ув'язнений, на думку влади, продовжує становити небезпеку для суспільства.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв