На Росії відмовилися від кастрації педофілів через непорозуміння з фінансуванням

В профільному комітеті вважають, що не можна фінансувати хімічну кастрацію за рахунок коштів обов'язкового медичного страхування

На Росії Комітет Держдуми з цивільного, кримінального, арбітражного і процесуального законодавства рекомендував відхилити законопроект про примусову хімічну кастрацію педофілів, внесений в жовтні 2015 року членом Ради Федерації Антоном Белякова, повідомляє Depo.Миколаїв з посиланням на "Медузу".

У висновку комітету наголошується, що автор не вказав джерела для фінансування заходів з проведення хімічної кастрації. Також в профільному комітеті вважають, що не можна фінансувати хімічну кастрацію за рахунок коштів обов'язкового медичного страхування, оскільки дані випадки не підлягають страховому забезпеченню по обов'язкового медстрахування.

Члени комітету також вказали, що примусові заходи медичного характеру в Кримінальному кодексі в цілому застосовуються не як покарання, а для лікування особи, яка вчинила суспільно небезпечні вчинки.

Законопроект, підготовлений Антоном Беляковим, пропонували ввести в Кримінальний кодекс поняття хімічної кастрації і застосовувати її як міру медичного характеру по відношенню до людей, які зробили згвалтування або насильницькі дії сексуального характеру і раніше мали судимість за зґвалтування неповнолітньої.

Проводити хімічну кастрацію Бєляков пропонував, в тому числі за рахунок приватних коштів зі спеціального фонду.

У лютому 2012 року Дмитро Медведєв, який займав в той момент пост президента РФ, затвердив внесення змін до Кримінального кодексу, які передбачають можливість хімічну кастрацію педофілів за рішенням суду. Однак через відсутність чітко прописаної процедури на практиці цей захід поки не застосовується.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв

Мітки: #Росія