На миколаївському сміттєзвалищі орудують сімейні клани "копачів"

Після попередження, що на території немає бути сторонніх, на звалищі спалахнула пожежа

На миколаївському сміттєзвалищі орудують…

Вісім років жителі Миколаївського району добиваються будівництва паркану навколо міського сміттєзвалища, що неподалік Великої Коренихи. Терпець людей вже на межі, й вони готові до радикальних дій. Про це йдеться у сюжеті ТНМ, повідомляє Depo.Миколаїв.

З 2008 року жителі та районні депутати неодноразово зверталися до Миколаївської міської адміністрації з приводу паркану навколо сміттєзвалища. Та далі офіційного листування справа так і не пішла. Весь цей час два рази на сезон жителі найближчих сіл - Кривої Балки та Весняного - виходили громадами прибирати сміття, що постійно розлітається подвір'ями, фермерськими полями та пасовищами.

На миколаївському сміттєзвалищі орудують сімейні клани "копачів"

"В мене поле перебуває у 800 м від звалища. Кожен рік я витрачаю декілька днів, винаймаю десятки людей, щоб прибрати сміття, яке прилітає зі звалища. Косити зернові неможливо, пакети забивають комбайни, техніка виходить з ладу. На десятки наших звернень абсолютно ніякого результату", - розповідає місцевий фермер Сергій Пороченко.

"Був такий випадок, що на пасовищі сміттєві пакети корови з'їли. Довелося вирізати корову. Люди тоді написали вперше в поліцію", - зазначає заступник голови Миколаївської райради Іван Мухарський.

На миколаївському сміттєзвалищі орудують сімейні клани "копачів"

Хоч в 2015 році в міському бюджеті були закладені кошти на зведення паркану, зроблений проект, навіть знайдений підрядник, після виборів Миколаївська міськрада призупинила роботу. Всі спроби зрушити справу з мертвої точки так нічим і не закінчилися.

"Я на сьогоднішній день бачу проблему в том, що в депутатському корпусі міськради більше політики, ніж прагматичного, конструктивного і господарського спрямування на вирішення всіх цих питань", - додає голова Миколаївської РДА Алла Воробйова.

На миколаївському сміттєзвалищі орудують сімейні клани "копачів"

Депутати Миколаївської райради, навчені гірким досвідом, вирішили піти іншим шляхом. "Ми пішли в мерію, в усі департаменти, департамент ЖКГ. Намагаємося зустрітися з усіма депутатами, щоб питання вирішили позитивно для нашого району. Нас громада не пробачить, якщо прийде чергова відписка і огорожу не побудують", - розповідає Руслан Нерода, депутат Миколаївської райради.

Директор КП "Миколаївкомунтранс" Юрій Мостовий, на базі якого перебуває звалище, демонструє, що розпорядження мера виконується. Всі машини, що приїжджають, затентовані. В іншому випадку їх не приймають. Та попри ці нововведення, ситуація залишається жахливою. Розмір полігону твердих побутових відходів складає понад 40 га. Висота сміттєвих гір - близько 50 м. А ще сморід, особливо в спеку. 

На миколаївському сміттєзвалищі орудують сімейні клани "копачів"

Та головна проблема полігону - люди, як місцеві, так і приїжджі, що порсаються у смітті та збирають вторинну сировину, металобрухт тощо, попри наказ директора підприємства прибрати з території звалища всіх сторонніх. "В той же день загорівся полігон. І далі мені популярно пояснили, що силовими методами звідти нікого не виженеш. Починаєш їх "давити", починаються підпали. Полюбовно домовитися також неможливо. Вони вважають, що це їхній заробіток. Там сімейні клани дисятиліттями існують", - розповідає Мостовий.

На миколаївському сміттєзвалищі орудують сімейні клани "копачів"

Цих людей не турбують камери, вони продовжують копирсатися у смітті будь що. Навколо сміттєзвалища скупчення сміття є і на дорозі. У лісополосі, неподалік смітника, розташувався табір. За словами місцевих, це копачі заліза і до полігону не мають жодного відношення. Розміри поселення вражають - близько 15 споруд з непотребом. Причому там в повній антисанітарії без догляду та нагляду живуть і діти.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme