На миколаївському підприємстві через чуму вбили більше 7 тисяч свиней

На підприємстві бідкаються, що їм не вистачає шин та дров для спалення вбитих тварин
Depo.Миколаїв
6 вересня 2016 11:51
ФОТО: depo.ua
На миколаївському підприємстві через чуму вбили більше 7 тисяч свиней
На миколаївському підприємстві через чуму вбили більше 7 тисяч свиней

Миколаївщина продовжує страждати від поширення африканської чуми свиней. Лише за останній рік в області було зареєстровано 9 спалахів цієї хвороби. Про це на своїй сторінці у "Фейсбуці" повідомив" в.о голови Миколаївської ОДА В'ячеслав Бонь, передає Depo.Миколаїв.

На Миколаївщині від чуми постраждало чотири населених пункти Новоодеського району та один Вітовського. АЧС підтвердилась на величезному підприємстві "Техмед Юг", яке мусить знищити понад сім тисяч голів свиней

Бонь констатує, що ефективній боротьбі з чумою заважають недоліки у нормативній базі:"На жаль, ефективному запобіганню поширенню хвороби заважає ціла низка проблем. Перша частина з них спричинена недоліками у законодавчій та нормативній сферах, які практично унеможливлюють ефективне виконання необхідного комплексу заходів. Ще минулої осені, за бувшого міністра АПК ми напрацювали та відправили до міністерства пропозиції щодо внесення необхідних змін до відповідних законів та постанов Кабміну. Результат відсутній. А вже в серпні 2016 року ми знову направили свої пропозиції щодо змін у законодавстві, а також вказали на низку існуючих проблем. Додатково ми все це озвучили на останній селекторній нараді за участі міністра АПК. Сподіваємось, цього разу результат буде". 

К;рім того, у місцевої влади елементарно не вистачає ресурсів для нормального функціонування карантинних постів: "Друга частина проблем – це відсутність мінімально достатнього матеріально – технічного ресурсу. Все не перелічити. А на свинокомплексі, де знищується понад сім тисяч голів свиней, зіткнулися з тим, що вже не вистачає елементарно дров та шин для їх спалення". 

В'ячеслав Бонь ініціював проведення сьомого вересня розширеної наради з главами районів, відповідними службами, на яке пообіцяв запросити представників терміналів з перевантаження зерна, інших представників бізнесу: "Крім того, доручу провести подібні наради во всіх районах області. Для того, щоб не чекаючи біди, превентивно був сформований ресурс швидкого та ефективного реагування".

Кореспонденту видання Depo.Миколаїв вдалось поспілкуватись з головним зоотехніком підприємства "Техмед-Юг", на якому знайшли чуму, Людмилою Уманською. Спеціаліст повідомила, що зараз ситуація на підприємстві дуже складна. Говорити про компенсацію збитків, які будуть завдані підприємству знищенням поголів'я рано: "Поки ці моменти навіть не обговорювались. Тут зараз зовсім інші речі, тому ми дуже зайняті".

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв