На Миколаївському курорті ліквідували єдину рятувальну станцію: загинула людина

В Очакові недалеко від дитячого пляжу в воді, без зовнішніх слідів насильства, був виявлений труп чоловіка
Depo.Миколаїв
21 липня 2016 10:49
ФОТО: depo.ua
На Миколаївському курорті ліквідували єдину рятувальну станцію: загинула людина
На Миколаївському курорті ліквідували єдину рятувальну станцію: загинула людина

Не так давно більшість депутатів Очаківської міськради проголосували за ліквідацію єдиної комунальної аварійно-рятувальної станції, яка займалася порятунком людей на воді. Довгий час громадськість намагалася відстояти станцію і убезпечити людей на водних об'єктах, але можновладці, на жаль, вирішили по-іншому. На даний момент відпочинок по всій береговій лінії Очаковщіни безконтрольний і небезпечний, хоча при ліквідації КАРСу депутати запевняли зовсім в зворотному. Але як виявилося, громадські працівники в черговий раз мали рацію, повідомляє Depo.Миколаїв з посиланням на "Очаків сьогодні".

Так, у вівторок, 19 липня, близько 14:00 в Очакові недалеко від дитячого пляжу в воді, без зовнішніх слідів насильства, був виявлений труп чоловіка.

Як стало відомо, в цей день за словами свідків житель Очакова 1955 року народження приблизно о 13:00 пішов купатися і не повернувся на берег. Всього за годину людини не стало в живих. За такий короткий період часу порятунок людини був можливим, якби була відповідна рятувальна станція, як обіцяв міський голова Сергій Бичков.

Нагадаємо, що при закритті комунального підприємства мер міста переконував усіх, що буде створена альтернативна рятувальна служба.

"Єдиний варіант ліквідувати КАРС і створити рятувальну станцію, яка дозволить на період сезону містити матросів-плавців, рятувальників, мотористів, техніку", - сказав міський голова.

Але до сих пір рятувальну станцію так і не створили.

Крім цього, даний випадок в цьому році вже не поодинокий. За півтора місяця літа на Очаковщіне потонуло ще двоє людей.

Хочеться відзначити, що при ліквідації єдиною комунальної аварійно- рятувальної станції був вибір: між людським життям і економією міського бюджету. Так, 19 лютого, на сесії міської ради, депутати від політичних партій "Опозиційний блок", "Наш край", "Нова держава", "УКРОП" і один депутат від БПП "Солідарність" дозволили собі проголосувати за ліквідацію служби КАРС. Комунальна аварійно-рятувальна служба була оснащена всім необхідним обладнанням у разі виникнення небезпечної ситуації на воді, що не раз було доведено на практиці. Наприклад, близько 5 років тому, службою КАРС було врятовано 18 потопаючих людей. Тоді, з невідомих причин і поганій погоді судно з людьми на борту перевернулося. Тому висновок напрошується сам собою: функціонування такої служби як КАРС було дійсно життєво необхідно і це доводиться останнім випадком.

На жаль, відповідальність навряд-чи хтось понесе, адже колективне рішення міськради гарантує бездумно-голосуючим - колективну безвідповідальність.

Безтурботно відпочиваючі, яких і так не дуже багато, купаються вважаючи, що на березі, як у багатьох курортних містах є рятувальники. Людей навіть не спромоглися повідомити про те, що заходячи в воду вони наражаються на небезпеку і в разі біди, можуть розраховувати тільки на себе. 

Тепер стає питання: чи варто було в цілях економії міського бюджету нехтувати життями людей? Скільки ще має бути загублено людських доль, поки чиновники зрозуміють, що життя людини перш за все?

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв