На Миколаївщині за два тижні потрібно встигнути перейменувати більше тисячі вулиць і скверів

"Найбільш бандерівським" містом області визнано Южноукраїнськ: місцева влада вже все перейменувала

На Миколаївщині за два тижні потрібно вс…

Сьогодні, 5 лютого, у Миколаєві пройшов брифінг на тему декомунізації. За словами начальника управління інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю Миколаївської ОДА Станіслава Мартиросова в області необхідно перейменувати 41 населений пункт, 1 район 1250 топонімів і більше 125 стел і пам'ятників, про це повідомляє кореспондент Depo.Миколаїв.

З кінця листопада минулого року і до 21 лютого цього року саме місцева влада компетентна в питанні декомунізації. Якщо міські і сільські голови не виконають вимоги закону, тоді в повноваження вступає глава ОДА, який в тримісячний термін (до 21 травня) повинен своїм розпорядженням перейменувати всі назви вулиць і міст.

"Найбільш бандерівське місто - Южноукраїнськ, в якому вже все перейменовано на сьогоднішній момент. Так там і не було багато комуністичної символіки", - сказав Мартиросов.

За його словами, деякі міста або навіть цілі райони звертаються з проханням залишити колишні назви і символи. Приходять звернення від громадян, що, наприклад, в назві Жовтневе закладений сенс не Жовтневої революції, а назви місяця - жовтень.

"Відразу кажу - таке не пройде. Тому що 6 або 7 Жовтневі і жодної "Серпневої" або "Квітневої"... Ось чомусь полюбили люди саме один місяць. Так не буває", - сказав Мартиросов.

Основна причина, по якій люди бояться декомунізації - це тяганина з документами і великі витрати. Багато хто думає, що відразу після декомунізації потрібно терміново міняти документи.

"У законі про це немає жодного слова. Після того, як буде перейменована вулиця, не потрібно бігти до реєстраційних органів і міняти документи на право власності. Так, з часом потрібно буде це зробити, але тільки тоді, коли, наприклад, зміниться власник або нерухомість буде продаватися", - пояснив Мартиросов.

Також Мартиросов сказав, що дуже хорошою ідеєю буде зібрати пам'ятники часів радянського режиму в краєзнавчому музеї, але тільки ті, які представляють художню або історичну цінність.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme