На Миколаївщині з початку року ціни виросли майже на 6%

Основним чинником зростання споживчих цін у вересні п.р. було підвищення тарифів на електроенергію
Depo.Миколаїв
12 жовтня 2016 19:52
ФОТО: depo.ua
На Миколаївщині з початку року ціни виросли майже на 6%
На Миколаївщині з початку року ціни виросли майже на 6%

У вересні 2016р. порівняно з попереднім місяцем на споживчому ринку  Миколаївської області ціни зросли на 1,9% (по Україні, без урахування тимчасово окупованої території АР Крим і м.Севастополя та частини зони проведення АТО – на 1,8% ), з початку року – на 5,8% (на 6,4%), повідомляє Depo.Миколаїв.

Основним чинником зростання споживчих цін у вересні п.р. було підвищення тарифів на електроенергію – на 27,8%. Крім цього, помітним був приріст цін на газ скраплений для автомобілів – 18,2%, на кам’яне вугілля –6,2% та на одяг і взуття  – 9,5% (за рахунок зимового асортименту).

Продукти харчування та безалкогольні напої за місяць подорожчали на 0,5%. Вартість м’яса та м’ясопродуктів збільшилась на 3,3%, у т.ч. свіжої, охолодженої, замороженої свинини – на 6,3%, м’яса птиці – на 2,7%, яловичини – на 2,5%. Серед молочної продукції та жирів молоко подорожчало на 4,5%, масло – на 2,6%, сметана – на 2%, сир і м’який сир – на 1,4%. З інших продуктів найсуттєвіше підвищились в ціні часник – на 25,3% та капуста – на 20,4%. Разом з цим, риба та продукти з риби стали дешевшими на 2,1%, хліб і хлібопродукти – на 1,8% (у тому числі крупи гречані – на 13,2%), фрукти – на 1,4%.

Алкогольні напої, тютюнові вироби стали дорожчими на 2,9%.

В середньому на 9,6% підвищилась вартість навчання у вищих закладах освіти, водночас, на 7,4% знизилась оплата за харчування дітей в дошкільних закладах.

Предмети домашнього вжитку, побутова техніка, поточне утримання житла здорожчали на 1%, різні товари, послуги – на 0,9%. В охороні здоров’я ціни збільшились на 0,9%, відпочинку і культурі  –  на 0,1%.

У сфері ресторанного та готельного бізнесу ціни зменшилися на 2,3% за рахунок сезонного зниження вартості путівок до пансіонатів на 26,5%.

Ціни у сфері зв’язку в цілому залишилися без змін.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв