На Миколаївщині вантажівки вкотре затопили міст, відрізавши людей від "цивілізації"

Мешканцям села доводиться пішки долати кілометр через аварійний міст, щоб потрапити на роботу та до школи
Depo.Миколаїв
18 вересня 2016 18:25
ФОТО: depo.ua
На Миколаївщині вантажівки вкотре затопили міст, відрізавши людей від "цивілізації"
На Миколаївщині вантажівки вкотре затопили міст, відрізавши людей від "цивілізації"

У селі Новотимофіївка Снігурівського району жителі вже другий тиждень поспіль "відрізані" від життєво необхідних закладів - школи, місць роботи, райцентру, через те що недобросовісні водії фур завалили понтонний міст в селі. Про це повідомляє Depo.Миколаїв з посиланням на інтернет-видання "Мой город".

Голова сільради Наталія Рильська стверджує, що районна влада знає про проблеми, але ніяк не виділяє кошти "Миколаївавтодору" для ремонту моста. З 4 вересня міст закритий для транспорту і через нього можна йти тільки пішки. Таким чином люди долають більше кілометра на свої двох до роботи, діти під наглядом дорослих також переходять до школи через аварійний міст на інший берег.

Голова сільради додала, що цей міст є військовим стратегічним об'єктом, тому люди самостійно не можуть нічого робити і ремонтувати. У ніч на 4 вересня колона зерновозів йшла через цей міст і два понтона відірвалися. Міст пішов під воду.

"Рибалки розповіли вранці, що була така ситуація: заїхав завантажений КамАЗ на міст і відразу відірвався понтон, пішов на дно. А він назад виїхав і поїхав. Ніхто його не спіймав. А рибалки у нас і з Херсона, і з Олександрівки, тому сказати точно яка і чия це була машина, ніхто не може", - розповіла Рильська.

Щоб відремонтувати міст, за словами голови сільради, необхідний 100-тонний кран. В райавтодорі вже, нібито, домовилися з МГЗ, який готовий дати техніку за 4500 гривень на годину. Але дорожники стверджують, що вони мають у своєму розпорядженні засобами 800-900 гривень за годину. Крім того, МГЗ вимагає 100-процентну передоплату за використання крану.

"Я вчора була зв'язувалася з фінансовим відділом "Миколаївавтодору" і там мені повідомили, що у них немає ані договору, ані будь-якого іншого документа на роботу, оскільки вони не можуть проплатити ту суму, яку вимагає глиноземний завод", - додала голова сільради.

Рильська сказала, що в Снігурівській РДА все "скинули" на сільраду, але вона за законом самостійно не може виділити кошти і перерахувати райавтодору. "На сьогодні  так нічого і не вирішили. Наша голова райадміністрації все покладає на сільраду. Але згідно з бюджетним кодексом, ми можемо розраховуватися тільки за фактом виконаної роботи, а наперед оплачувати роботи ми не маємо права. Це повинна робити наша райадміністрація, але вона все покладає на сільраду", - сказала Рильська.

Голова сільради зазначила, що незважаючи на всю складність ситуації, вона не буде свідомо порушувати закон і виділяти кошти. Крім того, сільрада не може навіть на умовах співфінансування надати гроші, адже основна робота потрібна від голови РДА. На сьогоднішній день жителі Новотимофіївки обурені бездіяльністю влади і сподіваються, що районна влада все ж зрушить проблему з "мертвої точки".

Нагадаємо, що влітку вантажівки вже затоплювали понтони Новотимофіївського мосту.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв