На Миколаївщині в музеї з'явилась мушля величезного молюска віком 70 млн років

Вік знахідки, за оцінками фахівців, складає близько 70 мільйонів років
Depo.Миколаїв
22 вересня 2016 14:10
ФОТО: depo.ua
На Миколаївщині в музеї з
На Миколаївщині в музеї з'явилась мушля величезного молюска віком 70 млн років

В Южноукраїнському міському історичному музеї нещодавно з'явився унікальний експонат - фрагмент мушлі величезного двостулкового молюска - устриці (іноцерами "іnoceramus"), вік знахідки, за оцінками фахівців, близько 70 мільйонів років, повідомляє  Depo.Миколаїв з посиланням на "Барометр Южноукраїнська". 

 На Миколаївщині в музеї з'явилась раковина величезного молюска віком 70 млн років - фото 1
Ці дивовижні істоти живуть в океанах крейдяного періоду. Крейдяний період, або крейда, - останній період мезозойської ери. Почався 145 млн років тому, закінчився 66 млн років тому.

Тваринний світ крейдяного періоду мав характерний для мезозойської ери вигляд, але в той же час, різко відрізнявся від тваринного світу юрського періоду. Серед безхребетних з'явилися у великій кількості нові форми белемнитов і амонітів, серед останніх багато представників з аномальною мушлею.

На Миколаївщині в музеї з'явилась раковина величезного молюска віком 70 млн років - фото 2
 
Цей експонат для музею, що передав жителям міста Южноукраїнська Григорій Стаценко, має досить цікаву історію. Спочатку камені у вигляді цегли було закуплено в 1973 році в кар'єрі, що розташований на території села Білоусівка Вознесенського району Миколаївської області. Камені хотіли використовувати як природний матеріал для будівництва хатини. З 30 цеглин, що були привезені для будівництва, унікальною виявилася тільки одна. Дізналися про це випадково, коли із залишків каменів хотіли побудувати ще і сарай. Раптом камінь розколовся і очевидець побачив серед уламків щось незвичайне на вигляд.

Згодом, власник цієї рідкісної знахідки вирішив передати її до Южноукраїнського міського історичного музею. Адміністрація музею, в свою чергу, звернулася з приводу цього експоната за допомогою до фахівців - палеонтологів - і отримала підтвердження, що він дійсно є унікальною палеонтологічної знахідкою.

На Миколаївщині в музеї з'явилась раковина величезного молюска віком 70 млн років - фото 3
 
У знайденому камені перебувають останки раковини гігантського двостулкового молюска - устриці (іноцерами "іnoceramus"), - яка існувала в крейдяний період.

До речі, це перший експонат у музеї, який стосується палеонтології. Музей дуже вдячний місцевому жителю Григорію Стаценко, який зробив неоціненний внесок у розвиток музейної справи в місті. Тепер у жителів і гостей міста є унікальна можливість на власні очі побачити цю рідкісну знахідку.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв