ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Миколаївщині чорні археологи перетворили старовинну садибу на руїни

Територія, яка зараз належить військовим, завалена купами сміття
Depo.Миколаїв
18 квітня 2016 11:14
ФОТО: depo.ua
На Миколаївщині чорні археологи перетворили старовинну садибу на руїни
На Миколаївщині чорні археологи перетворили старовинну садибу на руїни

Під Миколаєвом чорні археологи практично зруйнували будівлю старовинної виноробні, а місцеві жителі перетворили територію на сміттєзвалище. Рятувати пам'ятку арехології взялися активісти та краєзнавці. Про це повідомляє Depo.Миколаїв із посиланням на "Побробиці".

У садибі Бредіхіна 100 років тому був винний завод, відомий на всю імперію. Зараз це територія військового полігону та за сумісництвом звалище. Краєзнавці стверждують - місце унікальне і забуте владою: ще три роки тому всі будівлі були цілими. Але потім хтось пустив слух - у садибі є клад.

"Ми спочатку думали, що люди руйнують, щоб взяти каміння. Але воно залишається на місці, а садиба руйнується. Якщо спуститися у підвал, побачите шурфи, вийняте каміння. Це все в пошуках яєць Фаберже",- розповідає краєзнавець Світлана Крищенко. Скарби не знайшли, а лише труби. Колись по ним переправляли виноградний сок, зазначив краєзневець Дмитро Оранський. 

Щоб хоча б трохи привести територію до ладу, активісти влаштували суботник. Зібрали дві вантажівки сміття. Краєзнавці разом з активістами вже звернулися до військвих з проханням віддати територію під історичний заповідник: хочуть повернути садибі минулий вигляд та влаштувати музей.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв