ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Морпорт "Ніка-Тера" заморозив інвестиційний проект на 40 млн грн

Керівництво морпорту заявило, що чиновники діють за принципом вибіркової справедливості і "натравили" на них прокуратуру
Depo.Миколаїв
18 березня 2016 12:40
ФОТО: depo.ua
Морпорт "Ніка-Тера" заморозив  інвестиційний проект на 40 млн грн
Морпорт "Ніка-Тера" заморозив інвестиційний проект на 40 млн грн

Через дії Миколаївської обласної прокуратури морський спеціалізований порт "Ніка-Тера" заморозив великий інвестиційний проект на 40 млн грн. При цьому міський бюджет Миколаєва позбувся значної суми від оренди земель водного фонду. Про це заявив голова товариства Олександр Гайду, Depo.Миколаїв повідомили в прес-службі порту.

Йдеться про облаштування внутрішнього рейду для створення якірної стоянки. Даний проект передбачав зміцнення морських транспортних зв'язків, оскільки через Миколаїв проходять Євразійський транспортний коридор і транспортний коридор Чорноморського економічного співтовариства. Його метою було залучення нових видів вантажів і, з часом, значне збільшення вантажообігу. З огляду на обмежену пропускну здатність БДЛК, реалізація проекту дозволила б оптимізувати трафік судів до миколаївських портів і терміналів, особливо в зимовий період, поліпшивши логістичні характеристики регіону.

Однак, через постійні судові розгляди органів прокуратури з користувачами земель водного фонду, МСП "Ніка-Тера" був змушений заморозити цей проект на невизначений термін.

"Бізнес функціонує у зовнішньому "агресивному" середовищі. І створюють її представники різних гілок влади", - говорить Олександр Гайду."Це питання відповідальності чиновників і депутатів, а також їх відповідності займаним посадам. Хотілося б, щоб чиновники припинили практику неоднозначного трактування законодавчих і підзаконних актів. Оберігаючи себе від відповідальності, вони створюють дуалізм при прийнятті рішень контролюючими та судовими інстанціями, що, в свою чергу, веде до "вибіркової справедливості". Логіка нормативних актів повинна бути проста і зрозуміла".

Таким чином, через недосконалість законодавства бюджет Миколаєва щорічно позбавляється понад 4 млн грн орендної плати за землю з боку "Ніка-Тери" (за заявою депутата Миколаївської облради Олега Мудрака). Для врегулювання ситуації, впевнений керівник "Ніка-Тери", необхідний системний підхід до питання взаємовідносин держави і бізнесу та наявність рівних, прозорих і постійних правил гри.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв